Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 tabletinizin uygulamasal hataları varsa veya model – desen kilidi şifrenizi  unuttuysanız veya bloke ettiyseniz formatlama işlemini uygulayarak tableti yeniden normal çalışır hale getirebilirsiniz.

Formatlama işlemi ile fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi aynı görevi görür. Tabletinizdeki tüm kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi siler. Tabletinize format atmaya başlamadan önce tabletin şarj seviyesini kontrol edip %25 seviyesinin üstünde olmasına dikkat edin.

Tabletinizi iki farklı yöntemle formatlayabilirsiniz. İlk yöntem tablet menüsüne ulaşabilir durumda olduğunuzda Ayarlar seçeneğini açıp Yedekle ve Sıfırla sekmesinden uygulayabileceğiniz fabrika ayarlarına geri dönme yöntemidir. İzleyeceğiniz yol şöyle olacaktır: Menü – Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla

İkinci yöntemse tablet menüsüne ulaşamadığınız durumlarda yani tabletinizi model – desen veya pin şifresi nedeniyle kullanamıyorsanız tableti tuşları yardımıyla formatlayabileceğiniz yöntemdir. Bu yöntemi de şöyle uygulayabilirsiniz;

Tableti kapatın. Tablet kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına beraber basıp tableti açın. Ekrana Samsung logosu geldiğinde güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin.

p3110 tablet format atma

Android robotu çıktığında ses açma tuşunu da bırakabilirsiniz. Birazdan Recovery Mode seçeneklerini göreceksiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip yine güç tuşuna basın. Bu işlem tabletinizi formatlayacaktır. Son olarak reboot system now seçeneğindeyken güç tuşuna basarsanız tabletiniz kendini yeniden başlatacaktır. Tablet formatlanmış şekilde açılacaktır.

5 thoughts on “Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110 Tablet Format Atma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir