Samsung Galaxy Serisine Özel Olan Uygulamalar

Her akıllı telefonda üretici markasının geliştirdiği uygulamaları görmek mümkün. Bu uygulamaların bir kısmı markayla birlikte gelişirken, bir kısmı da rağbet göremeyip kaderine terkedilir. Samsung da dünyanın en büyük üreticilerinden birisi olarak akıllı telefonları için en çok uygulama geliştiren marka. Hatta bu konuda da lider desek yanlış olmayacaktır!

Yakın döneme kadar Samsung, akıllı telefon menüsü en dolu markaydı. Ancak Galaxy S6 serisiyle birlikte tanıtılan yeni arayüz artık daha sade ve bu yüzden bir çok uygulamadan vazgeçilmiş durumda. Artık Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda belli başlı uygulamalar göreceğiz. Tabi bu uygulamaları her telefonda birden görmek mümkün değil. Bazıları telefonlarla entegre gelecekken bazılarını Play Store üzerinden edinmek gerecek.

Şimdi Samsung’un bu uygulamalarının neler olduğuna ve ne işe yaradıklarına bakalım.
sadece-samsung-galaxyde-olan-uygulamalar-S Voice
Sesli komut uygulaması. Yani sizin komutlarınızı anlayan ve verdiğiniz komutlara göre akıllı telefonun işlem yapmasını sağlayan uygulama. Ülkemiz için Samsung’tan en büyük beklenti belki de bu uygulama üzerine! Zira Apple yakın zamanda Siri için Türkçe dil desteği sunmaya başladı ki Samsung kullanıcıları şu an yetim kalmış durumda! Samsung’tan beklenti de S Voice’a kısa zamanda Türkçe dil desteği sunması.

SMag
Dergi, gazete, çizgi roman ve kitap gidip yazılı ürünlerin yer aldığı uygulama. iPhonelarda yer alan ‘Gazeticilik’ uygulamasıyla hemen hemen aynı göreve sahip. Bu uygulamada bir çok eser Türkçeleştirilmiş olarak sunuluyor. Bazı telefonlarda kaldırılabilirken, bazı telefonlarda devre dışı bırakılıyor. Menü üzerinden kaldırılamadığı durumlar için sadece Rootlama işlemi devreye girebilir.

SSpor
Yine ‘Mobiltürk’ tarafından Samsung için geliştirilen, daha çok ASpor(Kanal Aspor) kanalını kaynak alan bir spor uygulaması. Devredışı bırakılabiliyor ve kaldırma için yine Root işlemi şart. Daha çok video yayını yapan uygulama ilk 6 ay ücretsiz. Uygulamayla 4 büyüklerin gollerine anında ulaşmak mümkün.

Smart Remote
Telefonun uzaktan kumanda görevi görmesini sağlayan yazılım, uzun adıyla Peel Smart Remote. Telefonunuzdaki kızılötesi vericiyi kullanarak, televizyon, DVD, Blu-Ray gibi cihazları kontrol etmenizi sağlar. Bazı telefonlarda entegre gelirken bazılarında Play Store üzerinden indirilmesi gerekir.

Peel Smart Remote İndirmek için Tıklayın

Cellograf
Fotoğraf baskı uygulaması. Telefonların çoğunda sadece ikon olarak yer alır. Aktifleşmesi için indirilmesi gerekir. Sadece ülkemizde satılan telefonlarda yer alır. Uygulama indirilip, kurulduktan sonra galeriden seçilen fotoğraflar için baskı tipi seçilir ve ödeme yapılarak, tarafınıza kargo gelmesi sağlanır.

Cellograf İndirmek için Tıklayın

Galaxy Apps
Sadece Samsung marka telefonlarda bulunan, markaya özel uygulama marketi. Bu markette uygulamaların haricinde zil sesi, tema gibi öğeleri de bulabilirsiniz. Sürekli geliştiriliyor ve güncelleniyor. Yakın zamanda daha da dolu olmasını bekliyoruz.

Diğer uygulamalarla ilgili daha önce detaylı bilgi paylaşmıştık. Aşağıdaki bağlantılardan ilgili uygulamalara ulaşabilirsiniz.

SFilm

S Healt

SÇocuk

Smart Manager

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.