Samsung Galaxy serisi telefonlar da tıpkı diğer akıllı telefonlar gibi internet ayarlarını otomatik olarak alır. Ancak bazen telefondan bazen de hattan kaynaklı bu ayarlar ya bozulur ya da silinir. Bu gibi durumlarda mobil veri açık bile olsa internet bağlantısı sağlanamaz ki bu yüzden kullanıcının manuel müdahalesi gerekir.

Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda internet ayarı kontrol etmek ve yoksa internet ayarını baştan kurmak oldukça kolaydır. Yapılması gereken Bağlantılar başlığı altından ‘Erişim Noktası Adları‘ bölümüne ulaşıp, buradaki ayarları kontrol etmek.

Anlatacağımız yöntem işletim sistemi ve TouchWiz arayüzü versiyonu farketmeksizin mantık olarak aynıdır. Doğabilecek ifade farklılıklarını kendi işletim sistemi ve arayüzünüze uyarlamak yeterli olacaktır.

İnternet ayarlarını kontrol edebilmek için Menü> Ayarlar> Bağlantılar> Diğer ağlar> Mobil ağlar> Erişim Noktası Adları yörüngesini izlemelisiniz.

İlgili yörüngeyi izlediğinizde APN listeleriyle karşılaşmanız gerekir. Yani internet ayarları listesiyle. Eğer burada Apn yoksa oluşturmalı varsa da düzenlemelisiniz.

Yapılacak işlem çok basit. APN ayarı içine girip ilk 2 sırada yer alan ‘İsim’ ve ‘APN’ bölümlerine ‘internet‘ yazmak. Daha sonra kaydet yapılıp, çıkıldığında internet bağlantısı yeniden sağlanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir