‘Samsung Galaxy’ Serisi Mobil Cihazlara Nasıl Reset Atılır?

Bilindiği üzere Samsung, Galaxy Alpha ile birlikte yeni bir tasarım anlayış belirleyerek, yekpare kasa tasarımına daha büyük bir önem vermeye başladı. Bu kapsamda yeni ürünlerin bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden kullanıcı donma, takılma, telefondan yanıt ya da tepki alamama gibi sorunlarla karşılaştığında cihazını resetlemeli yani yeniden başlatmaya zorlamalı. Bu şekilde ürün yeniden kullanıcı erişimine açılacak ve kullanıcının cihazını yeniden kullanmasına imkan tanınacak.

Bu makalede ve videoda anlattığımız yöntemler Samsung’un Galaxy serisi, bataryası çıkarılamayan tüm mobil cihazları için geçerlidir! Yani ilgili uygulamayı telefonlarınızda uyguladığınız gibi tabletlerinizde de uygulayabilirsiniz.

Anlatacağımız bu resetleme yani yeniden başlatmaya zorlama işlemi sadece cihazın yeniden başlatılmasını sağlar ve herhangi bir veri kaybına yol açmaz.

Samsung Galaxy serisi mobil cihazlarınız donduğunda yapmanız gereken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, en az 7 saniye süreyle beklemek.

Uygulamayı doğru yaptığınızda cihaz kendini yeniden başlatacak ve kullanıcı erişimine yeniden açılacak. Tüm anlatılanları doğru yapmanıza rağmen cihazdan hâlâ tepki alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

samsung-galaxy-dondu-resetGlobal düzeyde genel olarak reseting veya restarting şeklinde ifadelendirilen uygulamayı biz resetleme başlığı altında inceliyoruz. YouTube kanalımızda ve web sitemizde bir çok farklı cihazın işlemi bizzat yer almakta. İsterseniz arama kutucuklarını kullanarak, kendi ürününüze ait işlemi görebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

5 thoughts on “‘Samsung Galaxy’ Serisi Mobil Cihazlara Nasıl Reset Atılır?

  1. Selamun aleykum benim telefonun a5 2016 benim telefonun hattını okumuyor lütfen yardımcı olun askerimiz çarşı izni falan yok dışarıya cikamiyom bana yardımcı olursanız sevinirim 5456430290

    1. Aleykümselam Veysel. Sim kartını çıkart ve sim kartın metal bölümüne bir kaç damla kolonya döküp, parmağınla biraz ovalayarak temizle. Sonrasında tekrar deneme yaparsın. Eğer olumsuz sonuç verirse telefonunda başka sim kart denemen, senin sim kartı da başka bir telefonla denemen gerekecek. Sim kartın bozulduğundan emin olursan da yedek sim kart çıkartılmalı.

      1. Sim kartını başka telefonlara takıyorum oluyor başka sim kartlarınıda telefonuma takınca oluyor sadece benim sim kartı okumuyor benim telefonum

        1. Yine de sim kartın değişmesi gerekecek. Bir şekilde o telefonla uyumsuzluk göstermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir