Samsung Galaxy Serisi Akıllı Telefonlarda ‘Arama Bekletme’ Nasıl Açılır?

Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda da arama(çağrı) bekletme özelliğini açarak, siz görüşme esnasındayken gelen aramalardan haberdar olmak mümkün. Arama(çağrı) bekletme özelliği tüm Samsung Galaxy seri telefonlarda bulunur.

Arama(çağrı) bekletme özelliği, görüşme esnasında başka bir numaradan gelen çağrının bildirim ekranında görünmesini, kullanıcıya uyarı tonuyla bildirim yapılmasını ve  görüşme esnasında arayan kişiye meşgul tonu yerine “Aradığınız kişi şu anda başka bir kişiyle görüşüyor!” uyarısı verilmesini sağlar.

Samsung Galaxy seri akıllı telefonlarda arama bekletme özelliğini açabilmek için öncelikle arama ayarlarına gitmeniz gerekir. Arama ayarlarına gidebilmenin 2 farklı yolu bulunur. Bunlardan ilki Menü> Ayarlar> Arama yörüngesini izlemek diğeri ise arama kaydı bölümünde seçenekler tuşuna basmak.

Arama ayarlarına gittiğinizde ‘Ek ayarlar’ bölümünü göreceksiniz ki arama bekletme burada olacak.

Arama bekletme seçeneğinin hemen yanındaki kutucuğa tik atarak özelliği aktifleştirebilmeniz mümkün. İşlem örneğini videomuzda görebilirsiniz.

samsung-galaxy-android-arama-cagri-bekletme-

Özelliği kapatmak için de yine aynı yörüngeyi izleyip, daha önce attığınız tiki kaldırmanız gerekir. Eğer telefonunuzda Ek ayarlar şeklinde bir bölüm göremiyorsanız görseldeki gibi İlave ayarlar aramalısınız.

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Samsung Galaxy Serisi Akıllı Telefonlarda ‘Arama Bekletme’ Nasıl Açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir