Samsung Galaxy Serisi Akıllı Telefonlar DNS Değişikliği Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda da DNS değişikliği yapabilir ve bu şekilde erişimi engellenmiş sitelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bazı DNS adresleriyle kablosuz ağ üzerinden aldığınız internet için hız artışı da sağlayabilirsiniz.

Malum ülkemizde zaman zaman erişim engellemeleri yapıldığından kullanıcılar bazen Youtube, Twitter gibi ağlara ulaşmakta zorluk çekiyor. DNS değişikliğiyle bunun aşılması mümkün.

Samsung Galaxy serisi, Android işletim sistemli akıllı telefonlarda DNS değişikliği için 2 farklı yol var. Bunlardan ilki Play Store üzerinden VPN uygulamalarını indirip kurmak. Diğeri ise kablosuz bir ağa bağlıyken cihaz için DNS değişiliği yapmak.

İlk yol için Play Store’a girip, arama bölümüne VPN yazmanız yeterli olacak. Çıkan sonuçlardan istediğinizi deneyebilirsiniz. SuperVPN bu uygulamalara bir örnektir.

samsung-galaxy-dns-degistirme

İkinci yol ise Android işletim sisteminin bazı versiyonlarında değişiklik gösterir. Android 4 işletim sistemiyle birlikte küçük bazı uygulama farklılıkları oluştu ki hem işlemin nasıl yapıldığını hem de oluşan bu uygulama farkını videomuzdan görebilirsiniz.

Yapmanız gereken videomuzda da anlattığımız gibi yöntemi kendi telefonunuza uyarlamak. Çünkü mantık aynıdır ve sadece ifade farklılıklarını görmek gerekir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir