Samsung Galaxy S8 ve S8+ Tanıtıldı

Samsung, yeni amiral gemi serisini bu akşam düzenlediği etkinlikle tanıttı. Tüketicilere yine 2 model sunan Güney Koreli teknoloji devi, bu kez modellerinde ‘Edge’ takma adı yerine ‘Plus’ı tercih etti. Bunun en büyük nedeni 2 modelin de kıvrımlı ekranlara sahip olması. Amiral gemilerden büyük olanı tıpkı Apple gibi S8+ olarak adlandırılıyor.

Note 7’de çıkan alev alma sorunundan sonra çalkantılı günler yaşayan Samsung, acele etmediği en üst seviye cihazlarını biraz rötarlı olarak bugün itibariyle görücüye çıkarmış oldu. Fiziksel ana ekran tuşunun kaldırılması gibi bir takım yeniliklerle gelen yeni modeller, önceki serilere göre daha büyük ekran sunmalarıyla ön plana çıkıyor.Galaxy S8 ve S8+’da en göze çarpan detay fiziksel ana ekran butonun kaldırılmış olması. Artık ekranın en altında, eskiden fiziksel tuşun yer aldığı bölümde bir 3D Touch butonu yer alıyor. Sanal tuş, temasın şiddeti arttırıldığında beliriyor ve kullanıcının ana ekrana dönmesini sağlıyor. 

Diğer bir yenilik ise iris tarayıcı. İlk kez Note 7’de sunulan, ancak telefonların toplanmasıyla tüketicilerin yeteri kadar tecrübe edemediği özellik, Galaxy S8 serisiyle birlikte tam manasıyla test edilmiş olacak.Fiziksel ana ekran tuşunun kaldırılmasıyla ekran gövde oranı büyüyen telefonların, kullanıcıya sunduğu ekran boyu da genişlemiş durumda. Galaxy S8 5.8, S8 Plus ise 6.2 inçlik bir ekranla geliyor. Yine Super Amoled tercihinde sabit kalan Samsung, QHD+ seviyesinde çözünürlük sunuyor.

Galaxy S8 3000, S8 Plus ise 3500 mAh bataryadan güç alırken, 64 Gb dahili hafıza ve 4 Gb Ram gibi donanımların yanında ,global pazarda Samsung’un kendi üretimi Exynos işlemcilerle çalışacak.

Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+’nın tüm özelliklerini incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8+

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Samsung Galaxy S8 ve S8+ Tanıtıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir