Samsung Galaxy S7 akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayabilir, sonrasında düzenleme ve paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bu özellik Galaxy S7’de dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz. Ancak ekran videosu kaydı için aynı durum geçerli değil.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifadelendirilir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Samsung Galaxy S7’de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunların ilki klasik Samsung tuş kombinasyonuyken, diğeri telefonun sensörlerinden yararlanıp, hareket özelliğini kullanmak şeklindedir.

Kullanabileceğiniz ilk yol için Galaxy S7’nin ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.galaxy-s7-ekran-goruntusu-almaİkinci yöntem için telefonun ‘Akıllı yakalama‘ özelliğinin açık olması gerekir. İlgili özelliği kontrol edebilmek için menü üzerinden Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Akıllı yakalama yörüngesini izlemelisiniz. Eğer özellik açıksa, eliniz ekran üzerine dik bir şekilde yatırıp, sağa ya da sola hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Galaxy S7’de ekran videosu kaydedebilmek için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder‘ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir