Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Tanıtıldı!

Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi(WMC) yeni ürünler tanıtılmaya devam ediyor. Öğlen saatlerinde LG’nin yeni amiral gemisi G5’i tanıtmasından sonra akşam saatlerinde bir diğer Koreli üretici Samsung sahneye çıktı ve yeni ürünleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini tanıttı.

Uzun süredir çeşitli sızıntılara konu olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge resmiyet kazandı. Ürünler teknoloji meraklılarını ve takipçilerini şaşırtmayacak cinsten, bir çok sızıntıya konu olduğu gibi çıktı ve Lg G5 tanıtımında olduğu gibi ürünlerin yan aparatları üzerinde daha çok duruldu.

Galaxy S7 serisinde bir önceki modele sağdık kalınarak çeşitli geliştirilmeler yapılmış. Genel tasarımlar çok benzer. Bu sefer muhtemelen Galaxy S7 Edge modeli çıkmayacağı için S7 ve S7 Edge ekran boyutlarında farklılığa gidilmiş. Galaxy S7 5.1 inç, Galaxy S7 Edge ise 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekranlar yine Quad HD kalitesinde.

S6 serisinden farklı olarak yeni ürünlerde microSD hafıza kartı desteği ve su ile toza dayanıklılık özelliği bulunuyor. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge bu konuda IP68 sertifikasına sahip.

galaxy-s7-ve-galaxy-s7-edge-tanitildi-2Lansmanda donanımsal ve yazılımsal bir çok açıdan güncellenen telefonlarla ilgili çok fazla bilgi verilmedi ve etkinlik beklenenden kısa sürdü. Samsung, S7 ve S7 Edge’de 2 farklı yonga seti ve bu yonga setlerine uygun görüntü birimleri kullanacak. 4 Gb DDR4 Ram ile birlikte gelen yeni S7 serisinin ön kameraları 5, arka kameraları ise 12 megapiksel. Tabi bu rakamsal değerlere takılmamak gerekiyor. Zira bu kameralar hem donanım hem de yazılım açısından geliştirilmiş. Etkinlikte Apple’ın en iyi kameraya sahip mobil cihazı iPhone 6S ile çeşitli karşılaştırılmalar yapıldı ve Samsung açısından sonuçların çok daha iyi olduğuna vurgu yapıldı. Tabi f/1.7 lense sahip kameralar için etkinlikte yapılan tüm hamlelerin bir sunumdan ibaret olduğunu da unutmamak lazım!

Etkinlikte telefonlardan daha çok yeni teknolojilere olan uyumundan bahsedildi ki sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR tanıtımı sırasında sahneye Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in çıkışı hemen herkesi şaşırttı.

galaxy-s7-ve-galaxy-s7-edge-tanitildi-1Uyumlu olan yeni teknolojilerin odağında ise Gear 360 bulunuyor. 360 derece video kaydedilmesine olanak sağlayan bu ürün, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’e kablosuz olarak bağlanıyor. Sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ile de bu görüntüler çok daha gerçekçi izlenebiliyor.

Daha önce batarya gücünü yeteri kadar yükselmediği için pek çok kez eleştirilen Samsung, bu davranışını yineledi ve S7’yi 3000 mAh, S7 Edge’yi ise 3600 mAh batarya ile donattı. Ancak bu sefer daha hızlı bir şarj teknolojisine ve işlemcilerine güveniyor. Yeni işlemciler daha az güç harcayacak ve tüketiciler yarı yolda kalmayacak. Tabi bunlar üreticinin vaadi, bekleyip göreceğiz.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Mart ayında piyasada olacak. Ürün fiyatlarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı ancak yurt dışı fiyatı 700 ve 800 dolar şeklinde fiyatlandırılması beklenen ürünlerin ülkemizdeki satış etiketinin 2500 ve 2900 civarları olması bekleniyor. Ürünlerin tüm özelliklerini, tanıtım videolarını ve görsellerini incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 Edge

 


Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir