Samsung Galaxy S7 yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefon olduğundan, bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden tüketici donma, takılma, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamama gibi sorunlarla karşılaştığından telefonu resetlemelidir. Global manada reseting ve restarting olarak ifadelendirilen işlemi biz reset atma olarak anlatıyoruz. Uygulandığında telefonu kendine getiren ve yeniden erişime açan işlem, basit bir tuş kombinasyonuyla yapılabiliyor.

Reset atma işlemiyle telefonunuz yeniden başlayacak ve bu işlem herhangi bir veri kaybına yol açmayacak.

Samsung Galaxy S7’ye reset atabilmek için ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, en az 7 saniye süreyle beklemelisiniz.

Telefon kapanıp, açılarak ekranda marka ve model bilgisi belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.galaxy-s7-reset-atmaUygulamayı doğru yapmanıza rağmen telefon dokunmatiğinden hâlâ tepki alamıyorsanız, dokunmatik lensin bozulması, soketinin yerinden oynaması gibi donanımsal arızalardan şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız ve telefonunuzun garantisi varsa yetkili servise, garantisi yoksa herhangi bir teknik servise başvurmalısınız.

4 thoughts on “Samsung Galaxy S7’ye Nasıl Reset Atılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir