Samsung Galaxy S7 Edge’ye Nasıl Reset Atılır?

Samsung Galaxy S7 Edge yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefon olduğundan, bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden tüketici donma, takılma, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamama gibi sorunlarla karşılaştığından telefonu resetlemelidir. Global manada reseting ve restarting olarak ifadelendirilen işlemi biz reset atma olarak anlatıyoruz. Uygulandığında telefonu kendine getiren ve yeniden erişime açan işlem, basit bir tuş kombinasyonuyla yapılabiliyor.

Reset atma işlemiyle telefonunuz yeniden başlayacak ve bu işlem herhangi bir veri kaybına yol açmayacak.

Samsung Galaxy S7 Edge’ye reset atabilmek için ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, en az 7 saniye süreyle beklemelisiniz.

Telefon kapanıp, açılarak ekranda marka ve model bilgisi belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.galaxy-s7-edge-reset-atmaUygulamayı doğru yapmanıza rağmen telefon dokunmatiğinden hâlâ tepki alamıyorsanız, dokunmatik lensin bozulması, soketinin yerinden oynaması gibi donanımsal arızalardan şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız ve telefonunuzun garantisi varsa yetkili servise, garantisi yoksa herhangi bir teknik servise başvurmalısınız.

Author: Tayfun Sağır

7 thoughts on “Samsung Galaxy S7 Edge’ye Nasıl Reset Atılır?

  1. Abi olmadı ilk oyun oynarken telefon döndü sonra kapatabildim ama şimdi telefon açılıyo yardım etttttttt nolur

    1. Buradaki uygulama telefonu kendine getiremediyse ya batarya bozulmuştur ya da yazılım çökmüştür.

  2. yardımınız için çok tşk ederim ya lalet olsun bu telefono sabah sabah aklımı aldı ya işe geç kaldıma ama sayenizde kurtultum tşk

  3. abi ben s7 kullanıyorum ve ekran dondu senin degini yaptım düzledi herhangi bir sorun olabir mi bu telefonda sadece ekran dondu

    1. Bu sorun nadir de olsa yaşanabiliyor. Güncellemyle düzelecektir. Telefonu ara ara kendin kapatırsan bu donma problemiyle karşılaşmazsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir