AnTuTu sahip olduğu pek çok farklı test sayesinde cihazların diğer cihazlarla karşılaştırmalarının yapılmasını sağlayan, dünya çapında popülerliği yüksek olan kaliteli bir benchmark uygulamasıdır.

Samsung’un 22 – 25 Şubat arasında Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağını tahmin ettiğimiz Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge+’ın Exynos işlemcili sürümü popüler benchmark programı AnTuTu’da görüldü.

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S7’nin Exynos ve Snapdragon 820 işlemciyle geleceği söyleniyordu ve hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda cihazın Snapdragon 820 sürümü AnTuTu’da da görüntülenmişti. Aradan fazla geçmedi ki cihazın Exynos sürümü yine aynı sitede karşımıza çıktı.

galaxy-s7-ozellikleri

AnTuTu test sonuçları henüz belli değil ancak Exynos 8890 işlemcinin Snapdragon 820 işlemciden çok daha yüksek puan vereceği tahmin ediliyor. Tabii ki sentetik test sonuçlarından daha ziyade gerçek kullanım önemli.

AnTuTu sonuçlarına göre Galaxy S7, Exyno 8890 işlemciye sahip ve 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı ile gelecek. Ekranı 5.1 inç 1440p çözünürlüklü olacak. Arka kamerası yeni BRITECELL sensörlü (söylenene göre düşük ışıkta daha kaliteli sonuçlar verecek) 12 megapiksel, ön kamerası 5 megapiksel olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir