Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge… Markanın 2 yeni lokomotif modeli… Aynı serinin 2 farklı ürünü… Peki ama bu 2 model arasında ne gibi farklar var? 

Aslına bakılırsa bu 2 model arasında temel olarak sadece 6 fark var. Geriye kalan hemen herşey aynı! Tüm donanım ve yazılım ekipmanlarıyla iki ürünün de teknik özellikleri aynı. Aradaki bu 6 fark ise genel olarak tasarımdan kaynaklı.

S6 Edge çift tarafa da yan kavisli ekranıyla Galaxy S6’dan ayrılıyor. Galaxy S6 düz bir ekrana sahipken, Galaxy S6 Edge kavisli bir ekrana sahip. Bu kavisli ekran orta kasanında farklılaşmasına yol açıyor. İncelen orta kasa sebebeyile, Galaxy S6 Edge modelinde Sim kart yuvası yukarı taşınmış. Galaxy S6’da yan tarafta güç butonunun altında bulunan Sim kart yuvası, S6 Edge’de yukarıda.

Yine tasarımdan kaynaklı küçük boyut farklılıkları ve ağırlık farkı söz konusu. Galaxy S6 Edge, Galaxy S6’dan 6 Gram daha hafif; 132 gram.

Diğer bir farklılık ise batarya yani telefonların pili; Galaxy S6, 2550 mAh, Galaxy S6 Edge ise 2600 mAh bir batarya kullanıyor.

Son fark ise ürünlerin satış fiyatında. S6 Edge sunduğu yeni farklı teknolojisiyle, S6’dan yaklaşık 300 lira kadar fazla bir fiyata satılıyor.

galaxy-s6-ve-galaxy-s6-edge-arasindaki-farklarBunların dışında ürünler arasında herhangi bir fark yok! Yani genel olarak farklılar tasarımsal. Galaxy S6 Edge’in kıvrımlı ekranı nedeniyle kasada oluşmuş bir takım detaylar. Tabi Sim kart yuvasının yerleşim yerinden kaynaklı 2 cihazın iç yapıları da farklı. Ancak bu kullanıcıları etkileyecek bir fark değil. 2 modelinde teknik özellikleri baz alındığında, alınacak performans da 2 telefon için hemen hemen aynı. Yapılan testler de bunu net olarak gösteriyor. İki ürün birbirlerine çok yakın puanlar alıyor.

galaxy-s6-ve-galaxy-s6-edge-farklariYani sonuç olarak 2 telefon arasında seçim yapılırken, tasarım ve fiyat detayları göz önüne alınmalı. S6 Edge’în daha ileri bir teknoloji sunduğu kesin. Ancak bununla birlikte bir fiyat ekstrasını da beraberinde getiriyor.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir