Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Tanıtıldı!

Barcelona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi(WMC 2015) kapsamında teknoloji firmaları yeni ürünlerini teknoloji takipçileriyle buluştururken, HTC’nin ardından Samsung da yeni amiral gemisi Galaxy S6 modelini tanıttı! Saat 19:30’da gerçekleşen ve yine büyük ilgi gören tanıtımla iki büyük akıllı telefon üreticisinin tanıtımı aynı gün gerçekleşmiş oldu.

Tanıtım etkinliği öncesinde bir dizi video yayınlayan ve tanıtımı çeşitli şekillerde renklendiren Samsung, yine takipçilerin merağını en üst seviyeye çıkarmayı başarmıştı. Bu kapsamda yeni amiral gemiyle ilgili bir çok görsel internete sızmış, bir çok video yayınlanmıştı.

Unpacked etkinliği, modellerdeki üst düzey güvenlik(Samsung Knox) kosunuyla başlarken, Galaxy S6’yla birlikte Galaxy S6 Edge modeli de tanıtıldı. Hatta kavisli ekrana sahip Galaxy S6 Edge modelinin daha ön plana çıktığını söylemek bile mümkün.

s6

Tanıtılan modellere yönelik en dikkat çekici nokta Samsung’un plastik malzemeden vazgeçerek, metal aksamlara daha çok ağırlık vermesi oldu. Ayrıca ürünlerin sabit kasalı bir yapıda olması ve bataryanın çıkarılamıyor olması da tanıtımı izleyenleri şaşırtan detaylardan oldu. Hoparlörü alt tarafa taşınan S6 modellerinin tasarımı yine önceki modellerin izinde. Ancak Galaxy S6 Edge kavisli ekranıyla oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip.

Güvenliğin ön plana çıktığı yeni modelde bir çok yenilik de mevcut. DDR4 Ram, hızlı ve kablosuz şarj, yeni nesil işlemciler, yüksek performans vaadeden batarya bunlardan bazıları.

Ayrıca gelişmiş kamera özellikleri vaadeden Galaxy S6’nın kamera performansı etkinlikte Apple iPhone 6 Plus ile kıyaslandı.

Yeni modelleriyle oldukça iddialı olan Samsung, ürünlerin Nisan ayında piyasada olacağını duyurdu. Galaxy S5 için ülkemizde yaklaşık 2000-2500 liralık bir satış fiyatı beklenirken, Galaxy S6 Edge modeli için ise yaklaşık 3000 lira gibi bir fiyat ön görülüyor. Ürünüler yurt dışında 750 ve 850 dolarlık fiyatlardan ön siparişe açılmış durumda.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 Edge

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir