Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge kablosuz şarjı destekleyen modeller ve bu bağlamda telefonları herhangi bir şarj cihazına bağlamadan şarj etmek mümkün oluyor. Bu şekilde hızlı şarjı da destekleyen modellerin, şarj sorunlarını en az seviyede yaşaması amaçlanmış.

Samsung’un bu yeni 2 lokomotif modelini ön siparişle isteyenler için hediye olarak kablosuz şarj standları da gönderildi ve kablosuz şarj standlarının kullanımı oldukça basit. Kablosuz şarj standını şarj aletine bağlayıp, telefonları bu standları ortalayacak şekilde üzerine bırakmak yeterli oluyor. Herhangi bir ekstra ayara gerek kalmadan telefonlar şarj almaya başlıyor.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge hızlı şarjı da destekliyor ancak bunlar sadece fiziksel şarj aletleri ile mümkün. Kablosuz şarj standları hızlı şarj desteği sunmuyor. Yaklaşık olarak 3 saat gibi bir sürede telefonları tamamiyle doldurmak mümkün.

samsung-galaxy-s6-ve-s6-edge-kablosuz-sar2

Telefonlar kablosuz şarja bağlandığında telefon şarjın başladığına dair bilgilendirmede bulunduğu gibi, şarjın tam dolmasının ne kadar süreceği konusunda da kullanıcıyı bilgilendiriyor. Ayrıca cihazlar kapalıyken de kablosuz şarj özelliği çalışıyor.

İlk etapda ön siparişle Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini alan müşterilere gönderilen bu standlara, daha sonra Samsung mağazalarından ve teknoloji marketlerden ulaşmak da mümkün olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir