Samsung Galaxy S6 Serisi Ram Sorunu Yaşıyor!

Şu sıra teknoloji takipçileri tarafından internette yoğun olarak olarak konuşulan bir konu var; Galaxy S6 serisinin Ram kullanımı! Galaxy S6 serisi sahipleri telefonun gereğinden fazla Ram kullandığı yönünde görüş bildirdiler. Hatta bu durum Samsung’a iletildi ve Samsung da hatayı kabul ederek, konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

UYARI: Burada ve videoda da belirttiğimiz gibi Samsung Galaxy S6 serisi güncelleme almış ve Ram problemi çözülmüştür!

Biz de inceleme için teste aldığımız Galaxy S6 üzerinden bu konuyu detaylıca sizinle paylaşmak istedik. Evet, Samsung Galaxy S6 Ram gereğinden fazla kullanıyor! Samsung’un yeni arayüzüne entegre ettiği Smart Manager ile bunu görebilmek mümkün. Smart Manager uygulamasıyla, uygulama kapatılması, sonlandırılması gibi işlemleri de yapabilmek mümkün.

Kullanıcıların telefonu üzerinde daha fazla yetki sahibi olmasını sağlayan ve çeşitli müdahalelere imkan tanıyan Smart Manager üzerinden Ram kullanımı görüntülendiğinde, Ram kullanımının sürekli %80 ile %90 arasında dolaştığı görülüyor. Bu da 3 Gb Ram kapasitesine sahip telefonun gereğinden fazla kullanım yaptığı anlamına geliyor. Asıl sorun ise kullanıcının müdahalesi sonrasında başlıyor. Kullanıcı uygulamaları kapatsa da, Smart Manager’dan Ram bölümünde ‘Tümünü sonlandır’ yapsa da telefon kısa bir süre sonra bir çok uygulamayı otomatik olarak açmaya başlıyor. Bu da Ram kullanımının sürekli üst seviyelerde olmasına yol açıyor.

Bu yoğun Ram kullanımı şu an herhangi soruna yol açmıyor. Belki biraz fazla şarj tüketimi anlamına gelebilir. Ancak kullanımda sıkıntı yok. Zaten Samsung konu üzerinden çalışıyor. Bu da yakın zamanda Galaxy S6 serisinin bir güncelleme alacağı anlamına geliyor.

 Bu nedenle Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için ara ara güncelleme kontrol etmekte fayda var.

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Samsung Galaxy S6 Serisi Ram Sorunu Yaşıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir