Samsung G920 Galaxy S6 akıllı telefonunuzda DNS değişikliği yaparak, erişimi engellenmiş sitelere ulaşabilir ya da kullanacağınız DNS adresleriyle internet hızınıza katkıda bulunabilirsiniz.

DNS değişikliği yöntemi Galaxy S6’da da tıpkı diğer Galaxy serisi üyeleri akıllı telefonlar gibi. Bunun için 2 farklı yol var. İlk yol Play Store üzerinden VPN uygulamalarını indirmek, diğeri ise kablosuz bir ağa bağlıyken cihaz için DNS değişikliği yapma. Biz size ikinci yolu nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Galaxy S6’da DNS değişikliği yapabilmek için öncelikle Menü> Ayarlar> Wi-Fi yörüngesi izlenmeli ve kablosuz bir ağa bağlanılmalı. 

Daha sonra bağlandığınız kablosuz ağ adı üzerine basılı tutup, ‘Ağ yapısını değiştirin’ seçeneğine dokunmalısınız.

Karşınıza çıkan ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ yazısının hemen solundaki kutucuğa bir tik attığınızda menü uzar.

Açılan seçenekler arasında IP ayarları bölümündeki DHCP kısmını Statik olarak değiştirmelisiniz. Bu, DNS 1 ve DNS 2 kısımlarını görmenizi sağlayacak.

Aşağı doğru inin ve yeni DNS adreslerini girerek, alttaki ‘Kaydet‘ bölümüne dokunun.

Son olarak ‘Kaydet’ yaptığınızda telefon kablosuz özelliğini kapatır ve açar. Bu şekilde yaptığınız ayarlar geçerli kılınır. Eğer telefon otomatik olarak kapama işlemi yapmazsa, Wi-Fi özelliğini kapatıp, açarak işlemi bitirebilirsiniz.

6 thoughts on “Samsung Galaxy S6 Modelinde Dns Değiştirme”
    1. Şu an kullandığımız Galaxy S6 üzerinde deneme yaptık ve işlem aynen yukarıda anlattığımız gibi, herhangi bir farklılık yok. Bir yerde hata yapıyor olmalısınız. Yeni DNS adresinin noktalı ve doğru yazıldığından emin olun.

        1. Dediğimiz gibi; kontrol sağladık, herhangi bir farklılık yok. Telefonu görmeden yürütebileceğimiz ekstra tahmin de pek yok maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir