Samsung, Galaxy S6 serisiyle birlikte yeni tip bir malzemeye geçiyor. Artık kasalar alüminyum, arka bölüm ise korumalı bir cam. Kasaya dışarıdan bakıldığında herhangi bir vida görünmüyor. Peki en çok değiştirilen parça olan ekranlar Galaxy S6’da nasıl değiştiriliyor.

Galaxy S6 serisine kadar parça değişimi en rahat yapılan marka Samsung’du. Ancak işler artık değişiyor! Samsung’un akıllı telefonlarının tamiri için havya artık daha çok kullanılacak ve eskisinden daha çok dikkat edilmesi gerekecek. Kasa malzemesiyle birlikte ekran tipleri de değişiyor. Ekranlar artık dokunmatiği daha yakın ki bu yüzden daha iyi bir malzemeyle yapıştırılmış. Üstelik bir çok parça da ekrana çok yakın.

Galaxy S6 da S6 Edge gibi arka bölümden sökülmeye başlanıyor. Önce arka kapak havyayla ısıtılıp, çıkarılıyor, daha sonra ise kasanın vidaları sökülüyor. Son parça olan ekrana ulaşana kadar bir çok aşama geçiliyor. Bu yüzden önceki modellere nazaran daha dikkatli olunmalı.

S6’nın nasıl söküldüğünü ve ekrana nasıl ulaşıldığını alttaki videolardan izleyebilirsiniz.

Özellikle bataryaya dikkat edilmesi gerekiyor. Yavaşça ve özenle çıkarılmadığı taktirde kasanın eskisi gibi toplanması imkansız olabilir!

Samsung Galaxy S6’nın ekranları şu an piyasada kolay bulunamıyor. Ancak tahmini fiyat 250 dolardan gelmesi yönünde. Bu da kullanıcı için yaklaşık 1000 lira demek. Dolayısıyla güçlü bir koruması olsa da Galaxy S6 serini önceki modellere daha iyi korumak şart!

3 thoughts on “Samsung Galaxy S6 Ekran Değişimi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir