Samsung Galaxy S6 Edge modelinin en ilgi çekici yanı iki tarafa da yatan kavisli ekranları. Peki bu ekranlarla neler yapılabilir ve bu ekranların kullanımı nasıl olur?

Öncelikle şunu belirtelim ki S6 Edge’in yan ekranlarını ikisini birden kullanamıyorsunuz. Aslında görüntülemede yani kullanım sırasında yan ekranlar aktif. Ancak bildirim ve bilgi akışı gibi kullanım alışkanlıkları için sağ ya da sol taraftan bir tanesi kullanabiliyor.

S6 Edge’in yan ekranlarında kullanabilen özellikler ise şu şekilde;

– Kenar aydınlatması,

– Kişi görüntülemeleri,

– Arama(çağrı), mesaj ve e-posta bildirimler,

– Sosyal ağ(Twitter) akışı,

– Yahoo üzerinden haber ve borsa akışı ile,

– Saat bilgisi.

Bu özelliklerin bir çoğu açıldıktan sonra otomatik olarak yan ekranlarda çıkıyor. Ancak bilgi akışı için aktif olan yan ekran üzerinde kaydırma hareketinin yapılması gerekiyor.

Yan ekranın ortasına dokunup bir kez sağa bir kez sola çekmek gerekiyor. Yönlerin tam tersi şeklinde hareket de işe yarıyor.

Şu Galaxy S6 Edge’in sadece yan ekranlarına has sunulanlar özellikler bu şekilde. Ancak tahminimizce ilerleyen dönemlerde güncellemelerle birlikte yeni özellikler de eklenecek. Tabii telefonun 3G görüntüleme kodusunda oldukça başarılı olduğunu da belirtelim. Standart görüntülemenin en iyi yapıldığı cihazlardan birisi şu an S6 Edge.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir