Samsung Galaxy S6 Edge+’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung G928 Galaxy S6 Edge+ akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, yakaladığınız görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemleri doğru uygulamanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye kaydedilmesine ve daha sonra çeşitli amaçlarla kullanılmasını sağlar. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik anlık veri kaydetme açısından kolaylık sağlar.

Galaxy S6 Edge+, Android 5 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi, markanın diğer modelleriyle aynıdır. Diğer premium bir çok cihaz gibi toplamda 2 farklı yöntem vardır.

Klasik Yöntem
S6 Edge+’da ekran görüntüsü almak için kullanılabilecek ilk yöntem için ekran görüntüsü alma özelliği bulunan diğer Samsung modelleri gibi tuş kombinasyonu yapmalısınız. Görselde aktarmaya çalıştığımız gibi görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrandayken Ana Ekran(Home) ve Açma-Kapama(kilit) tuşlarına basıp, kısa bir süre bekleyin.galaxy-s6-edge-plus-ekran-goruntusu-almaHareket Özelliği ile
İkinci yöntem için telefonunuzun hareket özelliği açık olmalıdır. İlgili ayarı telefonun menüsünde ‘Ayarlar’ kısmında bulabilirsiniz.

Hareket özelliği açıksa, yine görselde aktarmaya çalıştığımız gibi elinizi dik olarak telefonun üzerine koymalı ve tamamen açarak, ekranın üzerinde sağdan sola doğru hareket ettirmelisiniz.galaxy-s6-edge-plus-touchwiz-screenshot

Yöntemleri doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından işleme dair uyarı da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisindeki ‘Sreenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir