Samsung G928 Galaxy S6 Edge+ akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında, size tepki vermediğinde yani herhangi bir şekilde kullanıma izin vermediğinde ilk olarak reset atma işlemini denemelisiniz. Böylece cihazda donanımsal bir sıkıntı olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Reset atma işlemi akıllı telefonunuza zarar vermeyeceği gibi sadece yeniden başlamasını sağlayacaktır. Ayrıca reset atma işlemi cihazınızdan herhangi bir verinin silinmesine de yol açmaz.

Galaxy S6 Edge+ bataryası kullanıcı tarafından çıkarılabilen bir model olmadığından donma gibi problemlerde ilk olarak reset işlemi denenmelidir.

Samsung Galaxy Note Edge+ modeline reset atabilmek için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına en az 7 saniye süreyle basılı tutmalısınız.

galaxy-s6-edge-plus-reset-atma

Akıllı telefon yeniden başlayıp marka model bilgisini gösterdiğinde tuşları bırakabilirsiniz. S6 Edge+ yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa, sorunun donanımsal olduğundan şüphe edilmeli. Örneğin dokunmatik ya da fiziksel tuşlar bozulmuş olabilir. Bu aşamada bir teknik servise başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir