Samsung G925 Galaxy S6 Edge akıllı telefonunuzdan internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için size sunulan seçenekler arasından seçim yaparak, telefonunuzu modem olarak kullanmanız gerekiyor.

Galaxy S6 Edge modelinde güncel Android cihazlarda olduğu gibi 3 farklı internet paylaşım seçeneği var. Bunlardan size en uygununu seçerek, internet paylaşımına başlayabilirsiniz.

İlgili seçeneklere ulaşabilmek için Menü> Ayarlar> Mobil erişim noktası ve internet… yörüngesini izlemelisiniz. İnternet paylaşımı yani akıllı telefonu modem olarak kullanma seçeneklerinin tamamı burada.

Peki bu seçenekler ne anlama geliyor?

Mobil erişim noktası
Bu seçenek ile telefonunuzu kablosuz bir modeme dönüştürebilirsiniz. Telefonunuza ulaşmak isteyenler, Wi-Fi özelliğini açıp, aratma yapabilir. İsterseniz telefonunuza özgü bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz.

Bluetooth bağlantısı
Bunu da Bluetooth modem olarak düşünebilirsiniz. Yani bu seferde telefonunuz Bluetooth üzerinden aratılıp, bulunmalı. Bağlantı sağlandığında internet paylaşımı başlar.

USB bağlanıyor
Son seçenek ise daha çok bilgisayarlar ile internet paylaşımı yapmak için kullanılır. Yapılması gereken bir veri kablosuyla telefonu bilgisayara bağlamak ve seçeneği aktifleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir