Samsung Galaxy S6 Edge Modeline Nasıl Reset Atılır?

Samsung Galaxy S6 Edge akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında, size tepki vermediğinde yani herhangi bir şekilde kullanıma izin vermediğinde ilk olarak reset atma işlemini denemelisiniz. Böylece cihazda donanımsal bir sıkıntı olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Reset atma işlemi akıllı telefonunuza zarar vermeyeceği gibi sadece yeniden başlamasını sağlayacaktır. Ayrıca reset atma işlemi cihazınızdan herhangi bir verinin silinmesine de yol açmaz.

Galaxy S6 bataryası kullanıcı tarafından çıkarılabilen bir model olmadığından donma gibi problemlerde ilk olarak reset işlemi denenmelidir.

Samsung Galaxy S6 Edge modeline reset atabilmek için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına en az 7 saniye süreyle basılı tutmalısınız.

Akıllı telefon yeniden başlayıp marka model bilgisini gösterdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.
samsung-galaxy-s6-edge-reset-atmaS6 Edge yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa, sorunun donanımsal olduğundan şüphe edilmeli. Örneğin dokunmatik bozulmuş olabilir. Bu aşamada bir teknik servise başvurmalısınız.

Author: Tayfun Sağır

9 thoughts on “Samsung Galaxy S6 Edge Modeline Nasıl Reset Atılır?

  1. Merhaba telefonumun ekrqni acik kalmis ve uzerine kulaklik gelmis sonradinda telefonu elime aldim ve dokunmatigi hic bir sekilde calismiyotdu lutfen yardim edin ne yapabilir resetleme islemininyaptim

    1. Esel merhaba. Resetleme yapmana rağmen ekrandan tepki alamıyorsan, bozulmuş olabilir. Kesin tespit için bir teknik servise başvurmalısın.

  2. Meraba iyi geceler Telefonumu ayarlarıyla oynuyordum keyfetmek için nereye bastiysam galası es 6 edge cihazının dokunmatigi NE çalışmaz duruma getirdim bana yardımcı olursaniz mutlu olurum

    1. Merhaba, cihazın dokunmatiğini durdurabileceğiniz bir seçenek yoktur normalde, cihaz kilitlenmiş olabilir. ses kısma ve güç tuşlarına uzunca basıp telefonu resetlemeye çalışabilirsiniz.

  3. Samsung s6 edge yi alalı 1.5 ay oldu. telefonda görüntüden başka birşey yok.. dün yeni bir güncelleme geldi batarja ve internetteki sıkıntı gitti ama bugünde telefon kilitlenmeye başladı 3.000 TL çöpe attığımın farkına vardım. Telefon hakkın söyleyeceğim tekşey sakın satın almayın pişman olursunuz. Nokia 3310 alın S6 edge almayın keza 3310 daha kullanışlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir