Samsung Galaxy S6 Edge Modelinde Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung G925 Galaxy S6 Edge telefonunuza yazılıp güncellemesi yapı,p ek özelliklere kavuşmak ya da hatalardan kurtulmak istediğinizde, başvurabileceğiniz 2 yöntem bulunur. Bunlardan ilki için Samsung masaüstü yardımcı programı olan Kies 3‘ü kullanmalı diğeri için ise telefonunuzun geçerli bir internet bağlantısı olduğundan emin olarak telefon üzerinden gerekli yörüngeyi izlemelisiniz.

Üreticiler akıllı telefonları için zaman zaman yazılım güncellemesi yayınlar. Çeşitli amaçlar taşıyan bu yazılım güncellemelerini yapmak oldukça basittir.

Yazılım güncelleme işlemleri cihazınızdan herhangi bir bilginin silinmesine yol açmaz. Fakat her ihtimale karşı yedek alınmasında yarar var. Bunun yanında cihaz şarj düzeyinin en az %20 olmasına dikkat etmelisiniz.

İlk yol için bilgisayarınıza Kies 3 programını kurmalısınız. Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa, buraya tıklayarak indirin ve kurun.

Daha sonra telefonunuzu veri kablosuyla bilgisayara bağlayın ve Kies 3’ü açın. Kies 3 açıldığında otomatik olarak güncelleme arayacaktır. Program güncellemeyi bulduğunda onay verip, programı takip etmeniz yeterli olacak. Program otomatik güncelleme aramadığında manuel güncelleme aratmanız da mümkün olur.

İkinci yöntem ise kullanıcıların daha çok kullandığı internet bağlantıyısıyla güncelleme paketine ulaşmak şeklinde. Telefonunuzda geçerli bir internet bağlantısı olduğuna emin olun ve mümkünse cihazınızı kablosuz bir ağa bağlayın. Çünkü güncelleme paketleri aşırı veri tüketimine yol açabilir.

Galaxy S6 üzerinden Menü> Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleştirme> Şimdi güncelle yörüngesini izleterek, güncelleme aratın. Güncelleme bulunduğundan telefon sizi bilgilendirecek ve onay isteyecek. Onayı verin ve paketin inmesini bekleyin. Paket indiğinde telefon size güncellemenin detaylarıyla ilgili bilgi vererek yeni bir onay aşamasına geçer. Bu aşamada ‘KUR‘ seçeneğine dokunmak, güncellemenin telefona uygulanmasını sağlayacaktır. Telefon güncellemenin uygulanması için yeniden başlayacaktır. Bu aşamada telefonun işlemi bitirmesini beklemelisiniz.

NOT: Anlattığımız yöntemler Galaxy S6’nın alacağı tüm güncellemeler için geçerlidir ve olası Android 6 işletim sistemine geçiş için de kullanılacaktır.

Author: Tayfun Sağır

4 thoughts on “Samsung Galaxy S6 Edge Modelinde Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

    1. Aleykümselam. Ürünün model numarası nedir? G925F, G925A gibi. Telefon hakkında bölümünde görebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir