Samsung Galaxy S6 Edge çift taraftan eğimli ekranıyla dikkat çekiyor. Telefon çıkalı çok olmadı ancak teknik servisler bu ekranın nasıl değiştiğini merak etmeye başladı bile. Hatta telefonun piyasaya çıkmasının üstünden çok geçmemiş olmasına rağmen ekran değişim videoları Youtube’a düştü.

S6 Edge’in ekranları şu anda piyasada pek yok. Sektörün meraklılarının birbirlerine soruları da bu paralelde. Ekranı nasıl, tek parça mı, dokunmatik ya da ekran tek başına değişiyor mu, çıtalı mı, telefon nasıl açılıyor vs.

Soruların cevabı için biz de araştırma yaptık ve enterasan sonuçlar aldık. Telefon arka taraftan sökülmeye başlanıyor, vidalardan sonra ön panel orta kasadan ayrılabiliyor. Ayrıca ana kart gibi bir çok parça bu sefer ekrana daha yakın. İşlem çok zor değil ancak teknik servisler biraz zorlanacak gibi. İşte ekran değişimi videosu;

Değişen kasa yapısından dolayı S6 Edge parça değişimlerinin bir çoğu için artık havya kullanılmak zorunda. Yani Samsung için de basit montaj işlemleri tarihe karışıyor diyebiliriz.

Galaxy S6 Edge ekranı şu an ülkemizde yok. Ancak 250 dolar gibi bir fiyatlar gelmesi bekleniyor. Bu da kullanıcı için yaklaşık 1000 lira demek. O yüzden korumasına güvenmeyip, telefonu iyi korumakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir