Samsung Galaxy s4 Mini Duos I9192 telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlarla karşılaşmaya başladığınızda ya da telefonunuzun ekran desen kilidi unuttuğunuzda ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefonu fabrika ayarlarına döndürerek, temizlenmesini sağlar.

İşlem öncesi mümkünse verilerinizin yedeği alın ve telefonun şarj yüzdesinin en az %25 olmasına dikkat edin.

Samsung Galaxy s4 Mini Duos I9192, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atma yöntemleri, Samsung’un aynı işletim sistemini kullanan modelleriyle aynıdır.

Samsung Galaxy s4 Mini Duos I9192 modeline 2 farklı şekilde format atabilirsiniz. İlk yöntem için menüye erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Hesaplar> Yedekle ve sıfırla>  Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla seçenekleri ile format atabilirsiniz.

Diğer yöntem ise ekran desen kilidi unutulan-bloke edilen, sürekli açılma ya da uygulama hatası veren ve menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yöntem olan donanımdan sıfırlama seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanmalısınız.

Telefonu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Ekrana Samsung yazısı geldiğinde açma-kapama(kilit) düğmesini bırakın diğer tuşlara basmaya devam edin.

Bir süre sonra cihaz ekranına Android logosu gelecektir. Bir defa ses açma tuşuna basarak onarım ekranı (Recovery Mode)’una girin.

samsung-galaxy-s4-mini-duos

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data / Factory Reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuyla onay verin.

Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve ilk ekrana dönecektir. Bu aşamada aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamanız, telefonun gereksiz ön belleğinin de temizlenmesini sağlar.

Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylamak telefonu normal olarak yeniden başlatacaktır.

İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak telefonunuzu yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

6 thoughts on “Samsung Galaxy s4 Mini Duos I9192 Format Atma”
  1. selam galaxy s4 gt-19192 cihazım var dondu tüm yazdıklarınızla formatlamama rağmmen sistem hata veryor tüm seçenekler olmadı lüffen yardımcı olun. tşkler

  2. salam. samsung s4 mini telfonum aniden sondu ve acmir gorsedmisem ustalara deyiller boot praqrami lazimdi mene bu haqda ne deye bilersiz ekran acilmir sonulu sekilde qalir nese komeklik gorsede bilersiz ?

    1. Ramin merhaba. Telefonun arkasından ürün koduna bakabilir misin? I9190 mıdır yoksa I9192 mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir