Haz 15 2013

Samsung Galaxy S4 I9500 Download Mode


Samsung Galaxy S4 I9500 telefonunuza Odin ile yazılım yüklemek için öncelikle telefonunuzu Download Mode‘a almanız gerekir. Yazılım yüklemeleri Odin programı üzerinden yapıldığı için bu moda Odin Mode da denilir. İşlem için basit bir tuş kombinasyonu yapmak yeterli oluyor.

Download moda geçmek için ses kısma tuşu, ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve download mode ekranı gelene kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

İşlemi yaparken telefonunuzun açık ya da kapalı olması önemli değil!

Tuş kombinasyonu doğru yaptığınız taktirde iki seçeneğin ve sarı ünlem işaretinin bulunduğu download moda geçiş ekranıyla karşılaşırsınız. Download modda devam etmek için ses açma tuşu, download moda geçmeden telefonu yeniden başlatmak(reset atmak) için ise ses kısma tuşuna basın.

Telefonunuzu download moda aldıktan sonra, download moddan çıkarmak için açma-kapama tuşuna bir süre basmak ya da akıllı telefonun bataryasını çıkarmak yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy S4 I9500 Download ModeEğer Samsung Galaxy S4 akıllı telefonunuz tüm denemelere rağmen Download moda geçiş yapmıyorsa fiziksel tuşlarınızdan birinin bozuk olma ihtimali yüksek. Bunun haricinde bazı donanımsal ve yazılımsal problemler de telefonun bu moda geçiş yapmasına izin vermeyebilir.


Yorum Yaz

  • enes on 20 Mayıs 2018 at 10:13
  • Cevapla

  güç tuşunun bozulduğunu nasıl anlayacağız

  1. Telefon download moda alınır ve bir süre beklenir. Eğer 5-10 dakika kadar bu modda kalırsa tuş çalışıyor demektir. 1 dakika olmadan telefon kendini yeniden başlatırsa tuş bozuk.

  • bahri on 08 Aralık 2014 at 12:44
  • Cevapla

  iyi günler kolay gelsın cihaz sürekli resetliyor kendını ne download moda alabiliyorum nede hard reset moduna ne yapabilirim bataryayı takar takmaz samsung galaxy s4 gt-ı9500 yazısı gelıyor ve sürekli tekrar ediyor bu yardımcı olursanız sevınırım

  1. Iyı günler. Cıhaz reset atarken ses kısma ve home tuşlarına basılı tutun. Download moda girmiyorsa cihazın güç tuşunda problem olabilir.

    • bahri on 08 Aralık 2014 at 12:51
    • Cevapla

    geldı ekran fakat download mode devam etmek ıcın ses acma tusuna basınca acmadı yıne download modu ve resete devam etti baska yapabılecegım birşey warmı

    1. Büyük ihtinalle güç tuşu bozulmuş. Bir teknik servise danışın.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.