Samsung Galaxy S4 (GT-I9500 + GT-I9505) Android 4.3 Root Yapma

Samsung Galaxy S4 model (GT-I9500 + GT-I9505) cihazlarınızda eğer Android 4.3 yüklü ise; Root Yapmak için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz. Root işlemi telefonunuzdaki uygulamaların erişim izinleri kontrol edebilmenizi sağlar.

Anlatılan işlemler tarafımızca başarıyla denenmiştir. İşlemleri dıoğru şekilde yaptığınızda herhangi bir sorunla karşılaşmanız küçük bir ihtimaldir ancak yine de oluşabilecek sorunlar sizin sorumluluğununzdadır.

Root işlemi telefonunuzu garantı dışı bırakacaktır. Garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun.

Düzenleme: Öncelikle telefonunuzu Kingo android Root ile rootlamanizi öneririz. Bu işlem daha basittir. Kingo ile olmazsa aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki dosyaları sırasıyla indirip, bilgisayarımıza açalım.

Odin v3.07
GT-I9500 Root Dosyası
GT-I9505 Root Dosyası

Root dosyasını, telefonunuzun modelinize göre indirmeyi unutmayın! Ayarlar kısmındaki cihaz bilgileri bölümünde telefonunuzun tam modelini öğrenebilirsiniz. Telefonumuzu kapatıyoruz ve “Ses Kısma+(home)Ana Menü+Güç” tuşlarına aynı anda basarak “Download Mode” açıyoruz. Gelen ekranda “Ses Açma” tuşuna basarak devam ediyoruz. Telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

res1.png

Odin programını çalıştırıyoruz. Odin programı telefonunuzu algılayacaktır. Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucuklarını resimde göründüğü gibi işaretliyoruz, PDA kısmından .tar.md5 uzantılı root dosyamızı seçiyoruz.

Bu işlemlerden sonra  “Start” butonuna basarak işlemimizi başlatıyoruz. İşlem bittikten sonra telefon kendiliğinden yeniden başlatılacaktır. Bittikten sonra telefonumuzda SuperUser adlı bir uygulama göreceksiniz. İşlem başarıyla tamamlanmıştır.


Author: Halil Akgül

1 thought on “Samsung Galaxy S4 (GT-I9500 + GT-I9505) Android 4.3 Root Yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir