Samsung Galaxy S4, Apple’ın Ana Vatanında Tanıtıldı!

Güney Koreli elektronik devi Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S4‘ü saat 02:00’da düzenlenen etkinlikle, New York kentinin ünlü Times Meydanı’ndan tanıttı.

Uzun süredir merakla beklenen, daha önceki sızıntıların bir çoğunu haksız çıkaracak cinsten bir çok özellikle donatılmış olan S4, Android işletim sistemli telefonlar içinde en yüksek özellik değerlerini vaad eden telefon olma özelliğini taşıyor. Özellikle kullandığı 8 çekirdekli işlemci bu alanda yeni bir detay demek.

Dün yaptığımız haberde sızan fotoğrafların bir çoğunda telefonun çift hatlı gibi durduğunu ancak bizim buna pek ihtimal vermediğimizi belirtmiştik. Aynen öyle de oldu ve tıpkı önceki Galaxy S serileri gibi S4’de tek hat desteği sunuyor.

Galaxy S4 bir çok açıdan son dönem diğer markalar tarafından tanıtılan modellerle benzerlik gösteriyor. Büyük ve Full HD bir ekran, hızlı işlemci, ince tasarım ile 2 GB RAM değeri gibi özellikler 2013 yılında üst düzey telefonların vazgeçilmezleri olarak göze çarpıyor.

samsung galaxy s4 beyaz

YAZILIM GELİŞTİRMELERİ

Samsung’un yeni dev telefonu donanımsal artılarının yanında bir çok yazılım yeniliğiyle de dikkat çekiyor. S Voice özelliği geliştirilip ‘S Voice Drive’ olarak güncellenen S4’de gözle takip özelliği de mevcut. ‘Smart Pause‘ özelliğiyle, video izlerken gözünüzü ekrandan çevirdiğiniz zaman görüntü donuyor.

Smart Scroll’ ise web sayfalarında gezinirken, telefonu eğdiğinizde ekranın aşağı yukarı çıkmasını sağlıyor. Bu özelliğin, uzun metinler okurken kullanıcılara kolaylık sağlayabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca yeni geliştirilen ‘Knox’ özelliği sayesinde akıllı telefonun güvenliği arttırılmış durumda. Bu özellikle S4, Samsung’un güvenlik içeriğiyle sunduğu ilk telefon oluyor. Knox, telefon aramalarını, e-postaları ve uygulamaları birbirinden ayırıyor. Bu sayede ek güvenlik yazılımları ve ayarlarından telefonunuzu bağımsız kılmak ve güvenlik karmaşasından uzak tutmak mümkün olabiliyor.

BlackBerry’nin Balance teknolojisine benzeyen Knox, iş ve kişisel bilgileri birbirinden ayrı tutmanıza yarıyor.


DÜN GECEKİ TANITIM ETKİNLİĞİ

YÜKSEK KALİTEDE FULL HD EKRAN ve 13 MEGAPİKSEL KAMERA

S4, tam 5 inçlik, FULL HD Süper AMOLED ekranla kullanıcılara sunalacak. 1080p çözünürlüğündeki ekran 441 ppi piksel derinliğine sahip olacak. Güçlü işlemcisinin de vereceği destekle çok keskin görünteler sunacak ekran, Samsung’un bugüne kadar akıllı telefonlarında kullandığı en iyi ekran olma özelliğini taşıyor.

13 Megapiksel FULL HD arka kameraya, 2  Megapiksel ön kameraya sahip telefon eş zamanlı çekim yapabilecek. Yani arka kamerasıyla çekim yaparken aynı zamanda ön kamera sayesinde de kendi görüntünüzü alabileceksiniz. 4128 x 3096 çözünürlüğe sahip kamera bugüne kadar akıllı telefon kameralarının sunduğu en yüksek çözünürlüğü vaad ederken 1080p HD kalitesinde video çekebilecek.


SAMSUNG GALAXY S4 TANITIM VİDEOSU

GÜÇLÜ İŞLEMCİ VE İŞLETİM SİSTEMİ

Donanımsal olarak da büyük geliştirmelerle geldiğini belirttiğimiz Galaxy S4, barındıracağı özelliklerle en hızlı Android telefon olmayı vaad ediyor. 1,9 Ghz’e kadar hız vaad eden bir işlemciye sahip telefon 2 Ram’e sahip. 16,32 ve 64 Gb’lık dahili hafıza seçenekleriyle sunulacak telefon, 64’a kadar da micro SD hafıza kartı desteği sunuyor.

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelecek telefon, muhtemelen ilerleyen dönemde çıkacağı söylenen Android 5 versiyonuyla güncellenecektir.

TASARIM

Son dönem Samsung telefonlarla büyük oranda benzeyen Galaxy S4, ince bir tasarıma sahip.  Yine oval hatlarla çevrili telefonun kalınlığı sadece 7.9 mm. Bu haliyle S3 tasarımının güncellenmiş hali olan yeni amiral gemi S4, iki farklı renk seçeneğine sahip olacak; buz beyazı ve kara sis.

Samsung Galaxy S4 kara sis

 

Samsung Galaxy S4‘ün özelliklerine daha kapsamlı olarak göz atmak için;  http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s4/

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.