SAMSUNG GALAXY S3 mini İddialı Geliyor

Akıllı telefon piyasasının en liderlerinden Samsung, akıllı telefonlarını her kesime ulaştırmakta kararlı. Bu bağlamda günümüz piyasasındaki en iyi modeli Galaxy S3’ü özellikleri kısıtlanmış, daha küçük boyutlu ve dolayısıyla daha uygun fiyatı olarak piyasaya sürüyor; Galaxy S3 Mini I8190. Yeni model Almanya’da tanıtıldı ve görücüye çıktı. Türkiye’ye gelir mi şu an için bilemiyoruz.

Ekran boyutunun direk telefon boyutunu etkilemesinden ötürü bu yeni akıllı telefonumuzun boyutları Galaxy S3’e göre daha küçük; 4.0 inç ekran kullanmış. Bunun yanında ekrandaki kaliteden kaçılmadan süper amoled kapasitiv dokunmatik ekran mevcut. S3’den göreceğimiz farklılık ise çöüzünürlükte olacak; renk yoğunluğu ve derinliği daha düşük.

Sunduğu bağlantılar bakımından tüm akıllı telefonların sunabildiklerini sunarken, S3’ün sunduğu LTE teknolojini kullanmıyor Mini.

Kamera ve işlemcideki farklar diğer göze çarpanlar. Kamera 5 megapiksel olarak gelirken işlemci dual core 1 ghz. Chipsetler ve ön kameralar arasında da gözle görülür farklar mevcut.

Tasarım hemen hemen aynıyken ufak tefek değişiklikler var; ön kameranın ve sensörlerin ekranın diğer yanında yer alması gibi. Fakat ana unsurlar olarak çok fazla değişikliğin olmayacağı aşikar.

Tayfun Sağır

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir