Samsung Galaxy S3 Mini I8190 Yazılım Güncellemesi(Android 4.1.2)


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung I8190 Galaxy S3 Mini Android 4 işletim sistemiyle gelen bir telefon ve yazılım güncellemesi yaparak işletim sistemi versiyonunuzu yükseltebilir, telefonunuzu yeni özelliklere ve daha iyi bir performansa ulaştırabilirsiniz. Bunun için bir kaç basit yöntemden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Yazılım güncellemesiyle telefonunuz son resmi sürüm olan 4.1.2’ye yükselir. Galaxy S3 ve Note 2 gibi cihazların da aldığı bu güncelleme telefonunuz daha düzenli çalışmasını sağlayacaktır.

Güncellemeyi yapabilmek için 3 farklı seçeneğiniz mevcut. İlki telefonunuzun menüsünü kullanmakken diğer iki yöntem için bilgisayarınızı kullanmalısınız.

Başarılı bir yazılım güncellemesi verilerinizi silmez. Ancak güncelleme esnasında oluşabilecek kötü ihtimallere karşı silinmemesini istediğiniz, önemli bilgilerinizi yedekleyebilirsiniz. İşleme başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın.

Sıfırlanmış ve dolayısıyla rahatlamış bir telefon her zaman daha iyi yazılım güncellemesine imkan tanır. Bu yüzden mümkünse yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonunuzu sıfırlayın. Ancak bu sadece bizim tavsiyemiz ve telefonunuzu sıfırlamadan da yazılım güncellemesi yapabilirsiniz. Telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 Mini I8190 Sıfırlama

BİRİNCİ YÖNTEM

Samsung i8190 Galaxy S3 Mini Yazılım Güncelleme Android 4.1.2Telefonunuzu güncellemek için ilk yöntem oldukça basit. Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım Güncellemeleri> Güncellemeleri kontrol et yörüngesini izlediğinizde telefonunuz otomatik olarak güncellemeyi arar ve varsa size bildirimde bulunur.

İndir ve kur‘ seçeneğine dokunduğunuzda telefon güncelleme dosyalarını indirmeye başlar. İndirme işlemi bittiğinde güncellemeyi onaylamanız gerekir. Eğer sizin tarafınızdan bir onay verilmezse telefon 30 saniye sonra kendiliğinden güncelleme işlemine başlamak için kapanır, otomatik olarak yeniden başlar, güncelleme dosyalarını kurar ve yeni versiyonuyla açılır. İşlem bu kadar basit ve kolay.

Telefonunuz zaten internete bağlıysa, yukarıdaki bildirim ekranından güncellemeye dair uyarıyı alırsınız. Güncellemeyi yaparken dikkat etmeniz gereken husus ise kablosuz bir ağa bağlanmanız gerektiği. Zira güncelleme dosyalarını büyük veriler içerebileceğinden internet paketiniz çabuk tükenebilir.

S3 Mini telefonunuzu sıfır aldıktan sonra hiç güncellememişseniz, iki farklı güncelleme işlemi yapmanız gerekebilir. Yukarıda anlattığımız yörüngeyi izledikten sonra Hakkında bölümünde Android sürümü 4.1.2 değilse telefonunuzu kapatıp açın ve işlemi tekrarlayın. İkinci işlem sonrası  telefonunuz son resmi sürüme ulaşacaktır. Bazı versiyonlar son sürüme tek seferde ulaşırken, bazı versiyonlar önce yaklaşık 90 sonra yaklaşık 350 mb’lık iki ayrı güncellemeyle son sürüme ulaşır.

İKİNCİ YÖNTEM

Güncelleme için ikinci seçeneğiniz ise Samsung masaüstü programı olan Kies‘i kullanmak. Bilgisarayınızda Kies kurulu değilse buraya tıklayarak indirip, kurabilirsiniz.

Telefonunuzu data kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve gerekli usb sürücülerinin yüklenmesini bekleyin. Usb sürücüleri yüklendikten sonra Kies programını açın ve programın telefonunuzu görmesini bekleyin. Bu son bekleme süresi 15 dakikaya kadar uzayabilir. Bu aşamada lütfen program yönlendirmelerini takip edin.

Kies telefonunuzu tam manasıyla gördüğünde otomatik olarak güncellemeleri arar ve size bildirimde bulunur. ‘Güncelleştir’ butonuna tıkladığınızda işlem başlar. Eğer telefonunuz güncel değil ve buna rağmen güncelleme uyarısı almadıysanız ekrandaki ‘güncellemeleri ara’ seçeneğiyle işlemi manuel olarak başlatabilirsiniz.

s3 mini android 4.1.2 kies

ÜÇÜNCÜ YÖNTEM

Güncelleme için son yöntem ise özellikle yurt dışı cihazlar için en geçerli olanıdır ki o da Odin programını kullanmak.

Peki Odin hangi durumlarda kullanılabilir ?

– Telefonunuz yurtdışından geldiyse ve sunuculara bağlanmasına rağmen güncelleme bulmuyorsa,

– Yurt içi cihazı olmasına rağmen yukarıdaki yöntemlerde sorun yaşadıysanız.

Bu iki sebep dolayısıyla güncellemede sıkıntı yaşıyorsanız Odin programı en geçerli seçenektir.

Odin ile S3 Mini yazılım güncellemesinin nasıl yapılacağını daha önce S3 Mini format atma başlığı altında paylaşmıştık. Aşağıdaki paylaşacağımız bağlantıyla ulaştığınız makaledeki işlemi aynen gerçekleştirdiğiniz taktirde telefonunuzun Android sürümü 4.1.2 olacaktır.

Samsung Galaxy S3 Mini i890 Odin ile Yazılım Güncelleme

139 Yorum

 1. engosen dedi ki:

  movi write card status 0 1 start blk 428142 hatası nasıl duzeltilebilir sizce venedemek biliyormusunuz

 2. Enes dedi ki:

  Lan acil yardim atin walla s3mini 18190
  Suan surumu 4.1.2 guncelleme geldi internetten herdenileni yaptm olmuyo yo guncemeye tikladm islem basarisiz diyo yardm

 3. alp dedi ki:

  S3 mini google play dan bir şey indirince bildirim gelmiyor nasıl çözülür

 4. ferdi dedi ki:

  S3 mini JZ054K.I8190NXXAMJ2 yazılımını sitenizin neresinden indirebilirim

 5. fatma dedi ki:

  merhabalar s3 mini güncellemesi yapılmıyo yapıyo ama güncellenemedi yazıyo ne yapmalıyım.

 6. Emre AKYÜZ dedi ki:

  merhabalar s3 mini menü arkası siyah rehber mesaj vb. arka kısımları bu rengi nasıl değiştirebilirim kolay gelsin

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Emre merhaba. Eğer renklerin negatife dönmesini kastediyorsan Ayarlar> Ekran yörüngesini izleyip, Renkleri ters çevir seçeneğini değiştirmelisin.

 7. Sercan cıbuk dedi ki:

  Benim s3 mini guncellemeyi kaldirmadi ve tel bir daha acilmiyor 2 yontemdeki kies programi teli gourmu ? Gormedigi takdirde baska yolu varmi ?

 8. cem dedi ki:

  selam s3minim wifi ve mobil agı kendisi acıp kapar bunu nasıl düzenleyebilirim

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Cem merhaba. İlk olarak telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi denemelisin. Bahsettiğin sorunun manuel bir çözümü yok. Fabrika ayarları çözüm olmazsa da yazılım yüklemesi denemelisin.

 9. zeynep dedi ki:

  s3 miniye 4.2.2 güncellemesi geldi dendi doğru mu

 10. recep dedi ki:

  NAsıl Kulanılacak

 11. Yakup dedi ki:

  Benim telefon s3 telefon modifiyeli güncellemeler mevcut değil diyor sürümü 4.1,2 nasıl güncellemeleri.

 12. Zalim hayst dedi ki:

  Çok saolun allah razı olsun işime yaradı ama başka gt i8190 uyumlu yazılımlar olsaydı iyi olurdu bundan çok sıkıldım valka

 13. Kazım dedi ki:

  Teşekkür ederim

 14. şükrü dedi ki:

  kardeş simdi benim cihazın ekran gelmiyor tuhaf olan yanı icerisinde dosya hiç yok inş bu yontem cozer

 15. ahmet dedi ki:

  iki yöntemide denedim ama olmadı

 16. muhammed dedi ki:

  Abi bende cihazınız modifiye edildi
  Yazılım güncellemeleri mevcut degil diyor ne yapmaliyim ????

  • muhammed dedi ki:

   Cihaz adı s3 mini 18190

   • Tayfun Sağır dedi ki:

    S3 Mini için nasıl bir güncelleme yapmayı düşünüyorsun? I8190 için son sürüm 4.1.2. Bizce modifiye yazılım kullanmak yerine orjinal yazılıma dönüp, o şekilde güncelleme aratmalısın.

 17. Emirhan Demir dedi ki:

  Abi ben telfonu güncelleyemiyorum ya “yazılım güncellemesini kur” a giriyorum “tamam” a basıyorum fakat “İşlem Başarısız” diyo anlamadım gitti bi türlü abibi el at gözünü seveyim he bu arada Android Sürümü: 4.2.1

 18. Aslı Aksoy dedi ki:

  bişey sorcam 4.2.2 son güncelleme mi

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Evet, son resmi sürüm odur. Ancak o da i8200 versiyonu için. i8190 versiyonunun bir çoğu için son resmi sürüm 4.1.2.

 19. Elif dedi ki:

  Benim telefonuma güncelleme geldi ama daha önceden güncellediğimde telefonum aramalara kapatıldı kimseyi arıyamadım bunun nedeni ne ?

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Güncellemelerde zaman zaman aksilikler oluşabiliyor ve bu aksilikler telefona farklı etkiler yapabiliyor. ‘Güncelleme tamamlandı’ mesajını aldıktan sonra aksilik yaşandığında, veri yedeği alıp fabrika ayarlarına dönmek genelde bu sorunları giderir.

 20. Muhammed Ali YILMAZ dedi ki:

  Abi bnim telde s3 mini ama guncelleme yaptığımda ise telefonunuz modifiye edildi güncelleme mevcut değil diyor ama telefonda bi değişiklik göremiyorum nedebi nedir

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Telefonuna modifiye yazılım yüklenmiş olabilir. Güncelleme yapmak için orjinal yazılımı yüklemelisin ki S3 Mini için yayınlanmış son güncel sürüm 4.1.2’dir. S3 Minilerin çoğu da şu an bu versiyonda zaten. Telefonun sürümünü yazarsan daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz.

   • Muhammed Ali YILMAZ dedi ki:

    4.1.2

    • Tayfun Sağır dedi ki:

     Peki ne güncellemesi yapmak istiyorsun? Versiyon güncellemesi yapamayacaksın, zaten son sürümü kullanıyorsun. Sadece varsa hata düzeltmeleri için güncelleme yapabilirsin. Ancak S3 Miniler için bir süredir bu şekilde de güncelleme yayınlanmıyor.

     • Muhammed Ali YILMAZ dedi ki:

      O değil abi bnim arkadaş da da var aynı tel aynı sürüm 4.1.2 ama onda modifiye edildi demiyor onun nedeni nedir ?

 21. Duygu dedi ki:

  Ben telefonu geçen sene aldım aldığım dan bu zamana kadar güncellemeyi yapmaya çalıyorum fakat güncelleme olmuyor işleme başarısız diyor neden acaba

 22. Yalçın dedi ki:

  Benim telefona format atacaktım ama şimdi telefonu açıyorum samsung logusu açılıyor ama öyle kalıyor açılmıyor neden acaba ne yapmam gerekiyor lütfen yardımm

 23. ali dedi ki:

  Biladerim benim.tel.s3 mini telefon guncelde ama emojiyi gostermiyor ne yapmaliyim?

 24. hakan dedi ki:

  S 3 mini telefonun home tusu kendiliğinden basiyo sonra duzeliyo guncellemeyle bir alakasi varmidir

 25. yusuf dedi ki:

  S3 mini telefonum yeni sürüm atilmiyo nasıl yapabilirimm acaba s4 mini gibi olmasini istiyorum

 26. ebru dedi ki:

  Telefonum galaxy s3 mini cyanogenMod sürümü yüklemiştim kendi sürümünü yüklemek istiyorum neyapabilirim

  • editör dedi ki:

   daha önce modifiye yazılım üstüne orjinal yazılım yükleme şamnsımız olmadı. kesin bir şey diyememem ama genelde s3 mini lerde yazılım yükleme problemi olmuyor.

 27. Efe dedi ki:

  bilader yeni s3 minilerde sürüm yüksek şuan s4 mininin sürümü gibi daha iyi benimkide 4.1.2 ama yeni sürüm çıkmış vodefonedaki bayan öyle dedi ama güncelleyemiyorum bu telefonu ben 11 ağustos 2013 te aldım

 28. YUNUS dedi ki:

  kardeş benim android 4.1.2 ama daha güncellemek istiyom nası yapacam pc de kiesde yüklüklü telefonun ara kablosuyla bağladım sonra ne yapacağımı bilmiyorum sölerimisiniz

 29. hakan dedi ki:

  Yaaa s3 mini dosyası bilgisayarda olmuyor yaa

 30. hakan dedi ki:

  Yaaa ben odinle denedim s3 mininin dosyası indiriliyor sonra ise olmuyo başka bir şey yokmu yaaa hiç başka bir şey yok mu

 31. hakan dedi ki:

  Yaaaa been denedim ama bu son yazılım diyor oysaki android 4.1.1 ne yapmalıyım

 32. mecit dedi ki:

  Ben yazilimi indirdim kur yaptim telefon kapandi actiginda olmadi lutfen yardimci olun

  • editor dedi ki:

   ne olmadı? telefon kapanıp geri açılmışsa yazılım güncellenmiştir. şuan yazılım sürümünüz kaç?

   • yusuf dedi ki:

    aga s3 minini sürümü zaten 4.1.2 ama yeni bu yıl çıkan s3 minilerin sürümü 4.2.2 eskileri güncellersek 4.2.2 ye yükselirmi ?

    • editör dedi ki:

     ikisi farklı telefonlardır. 4.1.2 olan i8190 4.2.2 olan i8200 modelleridir. i8190 için son resmi sürüm 4.1.2 dir.

 33. özge dombaycı dedi ki:

  bildirim menümün gelmediğini söylemiştim daha önce,tuş kombinasyonu ile de format attım hala olmuyor,başka yapabileceğim bir şey var mı ?

 34. özge dombaycı dedi ki:

  Son güncelleştirmeden sonra bildirim menüm gelmiyor,fabrika ayarlarına geri döndüm bir sonuç alamadım,garantiye göndermek dışında yapabileceğim bir şey var mı?

 35. oyle dedi ki:

  bıraz konu dısında olacak ama k.bakmayın. bende s3mını var. fakat sarj konusunda sıkıntım var sıze sormak ıstedım. sarja takıorum ve sarj alıor gozukuyor fakat sarj almıyor. bazen de sarj alırken sarj alacagı yere darjı gıdıor. aldıgım yere sordum yazılım sorunu olabılır dedı. bunun guncellestırme ıle alakası olabılırmı? telı alalı 6 ay kadar oldu ve guncellestırme hıc yapmadım..

  • editor dedi ki:

   Merhaba. Oncelikle 2 amperlik bir sarj aleti ile sarj etmeyi denemelisiniz. Beyaz s4 veya note 2 sarji olabilir. Sorun devam ederse batarya degismelisiniz. Bataryadan da değilse sokettedir. En son bakilacak sey yazılımdır.

  • ejder dedi ki:

   kardes bendede oldu hafıza kartını deyıstırdım orjınal aldım duzeldı

 36. Nebi dedi ki:

  merhaba. GT_I8190 yani GALAXY S3MINI kullanıyorum. benim merak ettiğim bir konu var. Androi Sürümü “4.1.2 , ana bant sürümü ” I8190XXAMB4 ” ve telefon Rootlu. EFS yedeğini de aldım. sadece ben bu cihaza yeni bir üst yazılımı yani ” I8190XXAMG4 ” yüklersem. herhangi bir problem yasar mıyım? ve başka bir sorum ya da fikrim var. bu yazılımda .TAR dosyasındaki dosyacıkları ” Zipeg ” programı ile açıp bu IMEI sıkınsıtı yaşamamak için HEX editör programı ile düzenlesek yani ” modem dosyacıgını mesela imei kısımlarını düzenlesek . ve telefona yüklesek . imeide sıkıntı yaşar mıyız ? genelde bunu yurtdısından alınan telefonlar icin düşünüyorum da. olur mu olmaz mı??? iyi çalışmalar… CEplik halkı

  • editor dedi ki:

   merhaba.
   I8190XXAMG4 yazılımı I8190XXAMB4 yazılımın üstü değildir. ikisi de android 4.1.2 jelly beandir.

   bahsettiğiniz düzenleme konusunda bilgim yok. imei sorunları(efs) çeşitli uygulamalarla veya boxlarla çözülebiliyor.

   ancak imei değiştirmekten bahsediyorsanız net birşey söyleyemem bunun için genel olarak boxlar kullanılır. editör yardımıyla imei değiştireni duymadım.

  • _Tayy_fun_ dedi ki:

   Telefonunuzu uzun süredir temizliğe tabi tutmadıysanız, telefonu sıfırlamak sorunlarınıza çözüm olacaktır. Önce verilerinizin yedeğini alın, daha sonra telefonu yukarıdaki makalede sıfırlama başlığında anlattığımız gibi formatlayın. Daha sonra yazılım güncellemesi aratarak, varsa yapın. En son verilerinizi geri yükleme yaparak, telefonu tekrar deneyin.

   Format işlemi için aşağıdaki bağlantı da işinize yarayabilir.

   http://www.ceplik.com/samsung-i8190-galaxy-s3-mini-format-atma/

 37. hilal dedi ki:

  Benim tlfda s3mini sesim gorusme esnasinda bana geri donuyo tlf donuyo ve simdide cokme raporu verdi yukseltin diyo neyapmam lazim

 38. Ceyhun Ünsal dedi ki:

  Arkadaşlar Benimde Bir Sorunum Var Galaxy S3 Mini Kullanıyorum I8190 Yani.. Telefonu Sıfır Aldığımdan Beri GÜncellemedim Fakat Arada Uygulamalar Güncelleniyordu.. Bildirimlerde Kalmasını İstemedim Biraz Araştırdım İyi Özellikler Geliyordu Fakat GÜncellemeyi Bilmiyordum Araştırdım Kies İle Güncellenebiliyormuş Fakat Ben Wifi Bağlayıp Telofandan Güncelledim Direk Telofon Kaydediliyor.. Dedikten 10 Sn Sonra Telefon Kaydedildi Dedi Ve Birsürü Uygulama Hem Benim YÜklediğim Hemde Samsunga Ait Olanlar GÜncellenmeye BAşladı Bu Güncelleme Zaten Arada Bir Güncelleniyordu Yada Google Playden Güncelliyebiliyordum Araştırdığım Sitelerde Cihazınız Kaydedildi DEdikten Sonra Uygulamaların Yükleneceği Ve Telefonun Kapanıp Açılacağı Ve Yeni Sürümünde Açılacağını Okumuştum Fakat Benim Uygulamalar Güncellendi Başka Hiçbir şey Olmadı Kapanıp Açılmadı Android Sürümü 4.1.1 ‘di Şuan Halen 4.1.1 Sürümünde ve Bildirim Gitti Ayarlar>Cihaz Hakkında> Yazılım Güncellemesi> Varmı Diye Arattırdım Son Sürüm Dedi.. Kiesi Deneyeceğim Ama Sanmıyorum Öneriniz Varmı ??

  • editor dedi ki:

   Sizinki iyilestirme guncellemesi olmus hocam. Normalde son sürüm 4.1.2 dir. Gecen gun sıfır telefon sattim 4.1.1 yukluydu. Wifiden guncekleyip 4.1.2 yaptim öyle verdim musteriye. Telefonunuz distributor cihazi olmayabilir. Illa 4.1.2 istiyorsaniz odin yuklemesi yapabilirsiniz.

   • Emel dedi ki:

    bende bugn siprş verdm kısmetse yarn elmde olr. sormk istedğm brşey var bu güncellemeyi ypmk şartmı artısı ve eksisi nedr

  • editor dedi ki:

   Sizinki iyilestirme guncellemesi olmus hocam. Normalde son sürüm 4.1.2 dir. Gecen gun sıfır telefon sattim 4.1.1 yukluydu. Wifiden guncekleyip 4Sizinki iyilestirme guncellemesi olmus hocam. Normalde son sürüm 4.1.2 dir. Gecen gun sıfır telefon sattim 4.1.1 yukluydu. Wifiden guncekleyip 4.1.2 yaptim öyle verdim musteriye. Telefonunuz distributor cihazi olmayabilir. Illa 4.1.2 istiyorsaniz odin yuklemesi yapabilirsiniz..1.2 yaptim öyle verdim musteriye. Telefonunuz distributor cihazi olmayabilir. Illa 4.1.2 istiyorsaniz odin yuklemesi yapabilirsiniz.

 39. ezgi dedi ki:

  telefonuma yazılım guncellemesı yuklemek ıstemıyorum,fakat ekranımda sureklı o ıbare duruyor nereden kapatabılırım.yardımcı olurmusunuz…

 40. berra dedi ki:

  yazılım güncellemesi yapılırken yanlışlıkla yazılım güncellemesini iptal ettim :( şimdi telefonum açılmıyo napa bilirim acaba :((

 41. Zzq0p dedi ki:

  Ben telefonuma güncelleştirme yaptım ancak eskisinden daha yavaş takılmadan ve donmalar oluyor aynı telefon arkadaşımda var o güncelleme yapmadı onun telefonu donmuyor

 42. Kuzalic dedi ki:

  selam S3 miniye yazılım güncelleme bilgisi geliyor fakat güncelleme sırasında yazılım güncellenemedi uyarısı veriyor. Ne yapmam gerek?

  • editor dedi ki:

   güncellemeyi başka bir wi-fi ağından yapmayı deneyin, aynı hatayı verirse lütfen kies programını kullanın.

 43. mustafa dedi ki:

  Ya benim telefon s3 mini nin cakması ben telefonuma 4.1.2 yuklemek istiyorum. Bu mumkun mudur acaba lutfen yardımcı olun

 44. olcy dedi ki:

  hocam 4.2.2 kies üzerinden kurulabilir mi görüyormu yazılımı jelly bean kurmak istemyorm hafıza kartına atıp veya jelly bean kursam bi sıkntısı olsa telin garantiye vercek olsam 8190XXAMD3 yazlımı war suan orj yazılımı bunu odinle flaslasam garantide sıkntı olur mu?

  • editor dedi ki:

   Modifiye yazilim yuklenmedikce garanti dışı kalmaz diye biliyorum. Kies eger guncelleme varsa yapar. Denemeniz gerekir.

   • olcy dedi ki:

    kiesten güncel yazılım 4.1.2 diyor bnde modifyeli yazılım yükliycektim 4.2.2 garanti dısı kalır diyorsn ama orj. yazılımı odinle flaslasam sora tele garantide sıkntı cıkarmı bunu bilen yokmu acaba ?

    • editor dedi ki:

     kies güncelleme vermiyorsa yükleyeceğin bir üst sürüm telefonunu garanti dışı bırakır. orjinal yazılımdır ama senin telefonun için değildir, yazılımlar ülkelere göre/bölgelere göre yayınlanıyor, ispanya için 4.2.2 çıkmış olabailir mesela, orjnal sürümdür ama türkiye için değildir.

 45. mert dedi ki:

  selam kaçak s3 mini de otomatik güncellemeleri kapata biliyormuyuz?

  • editor dedi ki:

   uygulama güncellemelerinden bahsediyorsunuz sanırım, bunun için markete girip uygulama ekranına gidin orada seçeneklerden otomatik güncellemeyi kapatın.

 46. Ahmet dedi ki:

  Yardımcı olduğun için teşekkür ederim .

 47. Ahmet dedi ki:

  Öncelikle selam.2 ay önce samsung galaxy s3 mini telefonu aldım.Telefonu 2 gündür kullandım fakat telefonun güncelleştirmelerini yaptığımda telefonum kapandı ve açılmadı.Aldığım telefoncuya götürdüm yazılımı çökmüş dedi ve telefon kvk ya gitti 2 ay oldu hala gelmedi.Telefon güncellendikten sonra yazılımı çökme gibi bi şey olabilir mi ?

  • editor dedi ki:

   merhaba, evet güncelleme esnasında çok düşük de olsa telefonun çökme ihtimali var. ancak bu bu kadar uzun süre bekletilecek bir durum değil, yeniden yazılım yüklmesi çok çok 1 saat sürer. eğer cihazda başka herhangi bir sikintı yoksa tabi. 2 ay çok uzun bir süre, telefonunuzun değişimini isteyebilirsiniz.

 48. Volkan dedi ki:

  Selam telefonum kacak guncelleme yaparsam imei kitlenirmi.

  • editor dedi ki:

   orjinal telefonlarda güncelleme yapınca imei ile ilgili bir değişiklik olmaz. kaçak olması önemli değil. yapabilirsin.

  • sermin dedi ki:

   Benim tel de kacak senin telefonun orjinalden farki var mi varsa ne gibi farklar var mesela en basitinden ben yazi sitilini degistiremiyorum seninde boyle sikintilari var mi bende guncelleme yapmayi dusundum tel in imeilinin alinmasi gibi seyler oldugunu duydum bu yuzden yapamadim siz yaptiysaniz lütfen bana bilgu verin

 49. hakan dedi ki:

  selam arkadaşlar ben gecen bir telefon aldım galaxi 3 mini amaa telefonda bir acayip şeyler oluyor yani kendiliğinde birşeyler yukluyor ama arkadaşın biri aldığım telefona çağma diyor çağma telefonu teni surum atmak istiyorum ama nasıl yukleyeceğimi bilmiyorum bana yardım edermısınız lutfen teşekurler

  • editor dedi ki:

   selam, öncelikle telefonunuzu telefonlardan anlayan birine göstererek orjinal mı yoksa taklit telefon mu olduğunu öğrenin. telefon orjinalsa yukarıda anlatılan işlemlerle güncelleem işlemi yapabilirsiniz. Taklit yani çakma bir telefon ise maalesef size yardımcı olamayacağız. Taklit telefonlarla ilgili bilgimiz yok.

 50. mehmet dedi ki:

  Tlfnumun imeli kapandi guncelestirmedn snra

  • editor dedi ki:

   Guncellestirme ile imein bir alakası yoktur. Telefonunuz taklit telfonsa formattan sonra imesi silinebilir.

 51. Fuat dedi ki:

  Samsung Kies Programıyla güncelle kesinlikle. Güncellemeden önce yine aynı programla telefonun tam yedeğini al. Bu arada s3 miniler için 4.2.2 Jelly Bean güncellemesi geldi. Samsung kiesle direk onu at telefona.

 52. can dedi ki:

  yaparsam garanti kapsamından çıkarmı telefonu yeni aldımda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir