Samsung Galaxy S2 i9100 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S2 (i9100) telefonunuzda istediğiniz an ekranda bulunan görüntüyü almak, yani fotoğrafını çekebilmek mümkün. Bunun için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Vereceğimiz yöntem Galaxy S2’nin 4.1.2 dahil(ki biz makalemizde bu görüntüyü kullanacağız) tüm android versiyonlarında geçerlidir. Tuş kombinasyonunu başarılı bir şekilde yaparsanız, ekranda anlık bir değişiklik olduğunu görür ve fotoğraf makinesi deklanşörüne benzer bir ses duyarsanız. Başarılı gerçekleşen bu işlemin adı screenshot ve telefonunuzun galerisinde de aynen bu isimli klasörde saklanır. Yani ekran görüntüleri telefonunuzun galerisinde ‘Screenshots‘ bölümündedir.

Samsung Galaxy s2 ekran görüntüsü almaSamsung Galaxy S2 i9100 akıllı telefonunda ekran görüntüsü almak için home(ana ekran) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basıp, çok kısa bir süre ile beklemelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz belirtileri gördüğünüzde işlem başarıyla gerçekleşmiş demektir. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; home(ana ekran) + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

NOT:  İşlem çok nadir de olsa bazı versiyonlarda çok ufak bir farkla gerçekleşiyor. Yukarıda anlattığımız şekilde ekran görüntüsü alamazsanız, home(ana ekran) tuşuna basıp bir saniye kadar bekledikten sonra(elinizde tuşta basılıyken) açma-kapama(kilit) tuşuna basın!

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung Galaxy S2 i9100 Ekran Görüntüsü Alma

    1. Telefonunuzda hafıza kartı varsa onu çıkarıp deneyin ve bu yöntem de işe yaramazsa başka bir hafıza kartı kullanın. Sonuç alamazsanız telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir