Samsung Galaxy S i9000 için Android 2.3.6 GingerBread güncellemesini daha önce burada yayınlamıştık. Ancak 2.3.6 sürümünü yükleyen arkadaşlar ikiye ayrılmış durumda. Kimisi 2.3.6 sürümünden çok menun olduğunu belirtiyor kimisi de bu sürümün telefonu felç ettiğinden şikayetçi. Yakın bir arkadaşımızın telefonunda test ettik ve bir kaç uygulama yüklendikten sonra telefon resmen sapıtıyor. :) Çok ağır çalışmasının yanında sürekli reset atarak çalışamaz duruma geliyor. Bunun üzerine versiyon düşürmeye karar verdik. Telefona Android 2.2.1 Froyo yükledik ve canavar gibi çalıştığına şahit olduk.

Bu makalede telefonunuza nasıl Android 2.2.1 Froyo yükleyeceğinizi anlatacağız. Öncelikle her ihtimale karşı önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üstünde olmasını sağlayın. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Temiz bir yazılım yüklemesi için önce telefonu formatlamanızı öneririz. Telefonunuzu nasıl formatlayacağınızı öğrenmek için lütfen buraya tıklayın.

İhtiyacımız olan dosyalar:  Odin3 v1.3 & I9000JVJPJ_2.2.1 TUR

Dosyayı indirip .rar’dan çıkarıyoruz. Elimizde aşağıdaki dosyalar olacaktır.

i9000 2.2.1 dosyalar

Odin3-v1.3 programını açıyoruz ve aşağıdaki rsimde olduğu gibi dosya seçimlerini yapıyoruz.

PDA:  I9000JVJPJ_CL924356_PDA_Kernel.tar.md5

PHONE:  I9000JXJPF_CL794951_Phone.tar.md5

CSC: I9000OJVJPF_CL934261_CSC.tar.md5

i9000 2.2.1 odin yazılım yükleme

Dosya seçimi yaptıktan sonra telefonumuzu download moduna alıp usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Telefonu download moduna almak için ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşuna basıp ekrana Downloading yazısının gelmesini bekliyoruz. Downloading yazısını görünce tuşları bırakabiliriz. Telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağladığımızda bilgisayar kısa bir donanım yüklemesi yapacak ve programdakı ID:COM kutucuğu sarı renk olacaktır. Eğer donanım yüklemesinde sorun oluşuyorsa lütfen bilgisayarına Kies programını kurun ve işlemlere baştan başlayın.

Bağlantımız tamam ise Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatıyoruz. Yükleme işlemi esnasında lütfen telefonun bağlantısını kesmeyin. Bağlantı kesilmesi durumunda telefonunuz ciddi zararlar görebilir.

Yükleme işlemi bittiğinde programda yeşil kutucukta PASS yazısı göreceksiniz ve telefon otomatik olarak açılacaktır. Telefonun tamamen açılmasını bekleyin ve kendinize göre kişiselleştirin. Tebrikler artık telefonunuzda Android 2.2.1 Froyo yüklüdür.

 

8 thoughts on “Samsung Galaxy S i9000 Android 2.2.1 Froyo Yükleme”
  1. telefona yanlış recovery yükledim heralde bunu nasıl düzeltirim burda paylaştığınız adımları takip ediyorum SetıpConnection.. yazısında kalıyor ilerleme olmuyor birazz bekledikten sonra field atıyor??

    1. Setupconnction baglanti sorunudur. Kies aciksa kiesi kapatin. Kabloyu ve soketi kontrol edin.

  2. Merhaba;

    Samsung omnia ii gt-i8000 için kurulabilir mi ? Kurulamaz ise bu sürümü nereden temin edebilirim.. Teşekkürler..

    1. merhaba, her cihazın kendisine özel yazılımı vardır, başka modelin yazılımını bu cihaza yükleyemezsiniz. bahsettiğiniz model üzerinde çalışma fırsatımız olmadı. googledan araştırma yapmalısınız. daha önce bu cihaza yazılım yükleyen varsa o işlemleri yapıp yükleme yapabilirsiniz.

  3. ben sürümü yükseltmiştim ve sinir krizi geçirmek üzereyim çünkü zaman geçtikçe boku çıktı interneti algılamıyor vs. vs. Bunuda bir deneyeceğim ona göre size söylerim arkadaslar

  4. ben buradan bakarım 2,3,6 yı yüklemiştim telefonum mükemmel derece stabil ve hızlı çalışmakta 2,1 mi Allah göstermesin telefondan soğutuyor adamı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir