Samsung Galaxy Pro B7510 Root Yapma

Samsung Galaxy Pro B7510 telefonunuzla ilgili hafıza , veri alanı sıkıntısı çekiyorsanız telefonu rootlayarak yani telefonda tam yetki alarak gerkesiz uygulamaları kaldırabilir ve telefon için boş hafıza yaratabilirsiniz.

Telefonu rootlayabilmek için telefonunuzda Android 2.3.6 Gingerbread sürümü yüklü olması lazım. Eğer daha düşük bir sürüme sahipseniz lütfen bu konuya gözatın ve telefonunza 2.3.6 Gingerbread yükleyin.
http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-pro-b7510-android-2-3-6-gingerbread-guncellemesi/

Önemli Not: Anlatacağımız Root işlemi sadece 2.3.6 sürümde denenmiştir. Eğer Telefonunuz 2.3.6 değilse lütfen denemeyiniz.

Root dosyasını indirelim:  Root 2.3.6 Gingerbread

İndirdiğimiz root dosyasını açmadan hafıza kartımızın ana dizinine atalım. Hafıza kartımızı telefona takalım ve telefonu kapatalım. Telefon kapalıyken klavyeden T tuşuna basılı tutarken aynı anda güç(açma-kapama) tuşuna da basarak telefonun recovery moda geçmesini sağlayalim.

Telefon recovery mode ekranına geçince aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılacaksınız.

root-samsung-galaxy-pro-gingerbread-1

Ses tuşları ile ikinci seçenek olan “apply update from sdcard” seçeneğinin üstüne gelip home tuşu ile seçim yapıyoruz. Karşımıza aşağıdaki ekran çıkacaktır.

root-samsung-galaxy-pro-gingerbread

Hafıza kartına yüklediğimiz gingerbred-2.3.6-root.zip dosyasını seçip home tuşu ile onaylıyoruz. Kısa bir işlemden sonra tekrar recovery mode ekranına geri döneceksiniz. Şimdi Reboot System diyerek telefonu yeniden başlatıyoruz.


Telefon açıldığında menüde Superuser diye bir uygulama göreceksiniz. bu uygulama ile istemediğiniz diğer uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.