Samsung Galaxy Pocket S5300 Modem olarak Kullanma

Bütün android cihazlarında olduğu gibi Samsung Galaxy Pocket S5300 telefonunuzu da modem olarak kullanabilirsiniz. Telefonu modem gibi kullanmak demek  hattınıza tanımlı olan internet paketinizi paylaşıp gerek bilgisayar gerek tablet veya başka bir cep telefonundan bağlanıp interneti ortaklaşa kullanmak demektir.

USB Kablosu ile internetinizi paylaşmak için telefondan Menü – Ayarlar – Kablosuz ve Ağ – Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı – USB bağlanıyor yolunu izlemelisiniz. Telefonunuz usb kablo ile bilgisayara bağlı olması gerekmektedir.

Wi-fi ile paylşmak için ise Menü – Ayarlar – Kablosuz ve Ağ – Bağ. ve taşınabilir Wi-fi alanı – Taşınabilir Wi-Fi alanı ayarları  yolunu izleyin ve Taşınabilir Wi-Fi alanının aktifleştirin. Hemen alttaki Taşınabili Wi-fi alanını yapılandırın seçepine dokunup açılan ekranda Güvenlik seçeneğini  WPA2 PSK seçiyoruz ve telefonnumuzun ismini ve şifresini belirliyoruz. Burada ayarladığımız şifreyi daha sonra bilgisayarda kablsosuz ağa bağlandığımızda kullanacağız.

İşlemlerimizi bitirdikten sonra kaydet seçeneği ile kaydedip çıkıyoruz. Şimdi bilgisayarımızda kullanılabilir kablosuz ağları açıp telefonumuzu buluyoruz. Telefonumuzun adına çift tıklayıp şifremizi giriyoruz. Artık telefonumuzun internetini kullanarak bilgisayardan sörf keyfi ayapabilirsiniz.

i8150 modem 2

 

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Samsung Galaxy Pocket S5300 Modem olarak Kullanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir