Samsung Galaxy Note Edge Püf Noktaları

Samsung Galaxy Note Edge akıllı telefonunuzla ilgili Download Mode, ekran görüntüsü alma, yazılım güncelleme gibi bazı püf noktalarını bu içerikte bulabileceksiniz. Eğer telefonunuzun nasıl formatlanabileceğini merak ediyorsanız da lütfen buraya tıklayın.

Download(Odin) Mode
Yazılım yüklemesi konusunda ihtiyacınız olacak Downlaod mode ile başlayalım. Galaxy Note Edge’ye yazılım yüklemek istediğinizde, diğer Samsung Galaxy serisi mobil cihazlarda olduğu gibi telefonu Download moda almalısınız. Bunun için de basit bir tuş kombinasyonu uygulamanız gerekiyor. Telefonu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Karşınıza içinde ünlem işareti bulunan bir uyarı levhası geldiğinde tuşları bırakın. Burası bir teyit ekranı; burada ses açma tuşuna basmak sizi Download Moda ulaştıracak, ses kısma tuşuna basmak ise işlemi iptal ederek, telefonu yeniden başlatacak.

Ekran Görüntüsü Alma
Note Edge’de diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Üstelik bunun için diğer Note serisi ürünlerde olduğu gibi 3 farklı yol var. Bunlardan ilki standart Samsung tuş kombinasyonu. Herhangi bir ekranda ana ekran(home) ile güç tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemek, o ekranın kaydedilmesini sağlayacaktır. Note Edge’nin hareket özelliği açıksa telefon ekranına elinizi dik bir şekilde yatırıp, sağa-sola hareket ettirdiğinizde yine ilgili ekran kaydedilir. S-Pen’i çıkarıp, açılan ‘Temassız Komut’ penceresinin en sağ bölümünü dokunmak da yine aynı işlem için kullanılabilecek üçüncü ve son yoldur.

Galaxy Note Edge’de ekran videosu kaydı yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Bunun için ise Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

note-edge-puf-noktalari

Yazılım Güncelleme
Galaxy Note Edge’nin yazılımını güncelleyebilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için bilgisayarınıza Kies 3 programını indirip, telefonu bilgisayara bağlamalısınız. Program telefonu gördüğünde otomatik olarak güncelleme bilgisini verir. Tabi siz isterseniz manuel olarak da seçenekler yardımıyla güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Kullanılabilecek ikinci yol OTA güncelllemesidir. Bu yöntem ile telefonun internet yardımıyla sunuculara bağlanmasını ve güncelleme paketini oradan indirmesini sağlarsınız. Bu yöntemi kullanmadan önce lütfen bir kablosuz ağa bağlanın ve telefonu tamamen şarj edin! Oluşabilecek aksiliklere karşın da veri yedeği almak faydalı olacaktır.

OTA güncellemesi için menü üzerinden Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncellemeleri> Şimdi güncelle yörüngesini izlemelisiniz. Eğer güncelleme varsa önce paketin indirilmesi, sonra da telefona kurulması için onay ister. Onayları verdiğinizde güncelleme paketinin telefona uygulanması için telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefon yeniden başladığında işlem tamamlanmış demektir. Lütfen bu işlemler sırasında telefona müdahale edip kapatmaya ya da bataryasını çıkarmaya çalışmayan.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir