Samsung Galaxy Note 7 Tanıtılıyor! (Canlı Anlatım)

Samsung, Note serinin yeni üyesi Galaxy Note 7’yi tanıtıyor. Hatırlanacağı gibi serinin son üyesi Note 5’di ve öyle zannediyoruz ki Galaxy S serisinin de yakalanması amacıyla 6 rakamı atlanarak, Note serinin yeni üyesine Note 7 adı verildi. İris tarama gibi bazı yeniliklerin beklendiği Galaxy Note 7 tanıtımı an itibariyle başladı. Tanıtımı YouTube üzerinden canlı olarak izleyebilmek için lütfen tıklayın. YouTube üzerinden yayını takip edemeyecekler için bu sayfa sürekli güncellenecek ve yazılı metinler olarak anlık olarak paylaşılacak.

18:05 – Tanıtım başladı. Açılış konuşması için DJ Koh sahnede. 

samsung-galaxy-note-7-tanitimi-

18:10 – Samsung Mobile’ın Olimpiyat Oyunları’ndaki rolünden bahsediliyor.

18:11 – Note serisinin bugüne kadar geçirmiş olduğu değişim ve gelişim izleyicilerle paylaşılıyor.

18:15 – Tahmin edildiği gibi Note 7 su ile toza dayanıklı ve kablosuz şarj özelliği de var.note-7-su-gecirmezlik18:18 – Note 7 ile birlikte VR gözlük ve 360 derece gibi yardımcı ürünler yenilenmiş.

18:19- Daha önce Galaxy S7 serisinde olduğu gibi katılımcılara VR gözlük aracılığıyla bir tanıtım videosu izlettiriliyor. Note 7 resmi olarak göründü.

note-7-tanitimi-canli18:22 – Ürün DJ Koh’un elinde.

note-7-tanitimi-canli-yayin18:23 – Justin Denisson sahnede. Kendisini bir çok Samsung akıllı telefonun tanıtımından hatırlıyoruz. Telefonla ilgili önemli detayları o paylaşacak.

18:24 – Ürün aslında Note 5’e tasarım olarak çok benziyor, hatta aynısı ancak bu konu üzerinde yine uzunca durulacak.  Ön ve arka kısmında yine özel olarak korunduğuna vurgu yapılarak başladı.


18:25 – Note 7 ekranı 5.7 inç. Bu da sızan bilgiler arasındaydı. Note 7, görseldeki 4 farklı renkle geliyor.note-7-renkleri18:27 – S-Pen geliştirilmiş ve ucu yaklaşık 1 mm inceltilmiş. Geliştirilmiş akıllı kalem S-Pen tıpkı Note 5’de olduğu gibi ileri ittirilerek, mekanizma yardımıyla çıkarılıyor ve yeni haliyle daha iyi çizimlere imkan veriyor. Üstelik yeni S-Pen’in yardımıyla artık ekrandaki hareketli görüntüler de yakalabilecek.note-7-s-pen-kalinlik18:-30 – Note 7, S-Pen çıkarıldığında da su geçirmeyecek. Bu haliyle IP 68 sertifikasına sahip.

18:33 – Samsung Galaxy Note 7, mDNIe adı verilen yeni bir çip ile artık daha iyi HDR videolar kaydedebilecek.note-7-hdr-cipi18:34 – Samsung, Note 7 kamerasında da Galaxy S7 serisinde ilk defa kullandığı dual-piksel teknolojisini kullanmış. Note serisinin yeni ürünü en az 64 Gb dahili hafıza ile gelecek ve 256 GB’a kadar da hafıza kartı desteği sunacak.

18:36 – Batarya 3500 mAh. Hızlı şarj ve kablosuz hızlı şarjı destekliyor.


18:37 – Samsung, Galaxy Note 7 ile birlikte resmen USB Type-C teknolojisini kullanmaya başladığını duyurdu. Öyle tahmin ediyoruz ki bir çok kişi bunu bekliyordu!

18:39- Note 7 ile birlikte 15 Gb’lık bulut depolama alanı son kullanıcıya hediye ediliyor.

18:40 – Knox yine geliştirilmiş ve beklendiği gibi iris tarama seçeneği eklenmiş.note-7-guvenlik-knox18-41 – İris tarama özelliği hakkında çeşitli detaylar paylaşılıyor. İris tarama ile dosyaları ayrı ayrı şifreleyebilmek de mümkün olacak.

18:42 – Samsung’un Apple ile yarıştığı diğer bir alan olan mobil ödeme konusunda Samsung Pass ile ilgili yapılmış geliştirmelere değiniliyor.

18:44 – Suzanne de Silva sahnede. Yardımcı ekipmanlarla Note 7’nin sunacağı eğlence deneyimini anlatmaya başladı.note-7-vr-360-18:49 – Samsung VR’ın tasarımı yenilenmiş ve USB Type-C teknolojisi ile uyumlu hale getirilmiş.

18:50 – Ürün tanıtımları artık eskisi kadar heyecan verici geçmiyor maalesef. Sadece herkesin alışmış olduğu teknolojilerin geliştirilmiş olması tatmin etmiyor. Öyle ki iris tarama bile katılımcıları heyecanlandırmadı ve şu an YouTube üzerinden Note 7 tanıtımını izleyenlerin büyük çoğunluğu tüymüş durumda!

18:54 – Evet, introlar üzerinde baya çalışılmış. Tanıtım etkinliğine sırf bu yüzden katlanan bir çok basın mensubu olduğuna eminiz. Yapılan son şovla birlikte basın mensupları ürün yakından görmeleri için sahneye davet edildi ve etkinlik sona erdi.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir