Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonunuzun ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydederek, galeriye eklenmesiyle daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullana bilmektesiniz. Güncel mobil cihazlarda olduğu gibi Samsung Galaxy  Note 7’ye  bu özellik dahili olarak sunulduğundan, Play Store üzerinden herhangi bir uygulama edinmenize gerek yoktur.

Ekran Görüntüsü alma özelliği genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinmektedir. Ekran görüntüsü çekme, ekran görüntüsü yakalama gibi bir çok ifade ile de adlandırılmaktadır. Girişte bahsettiğimiz gibi bu özellik tüm mobil cihazlarda kullanıcıya dahil olarak sunulmakta ve sabit bir tuş kombinasyonuyla uygulamanın kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Samsung Galaxy Note 7 ekran görüntüsü alabilmek için kullanacağınız ilk yol ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre bekleyin.

samsung-galaxy-note-7-ekran-goruntusu-alma

Güncel Android sürümüne sahip Samsung marka Android telefonlarda ekran videosu kaydı yapabilmek de mümkün olmakta. Ancak bu özellik henüz dahili olarak sunulmaya başlanmadığı için uygulama kullanmak gerekmekte. Bu için de Play Store’a girip, ‘Screen Recorder‘ şeklinde aratma yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir