Samsung Galaxy Note 5’e Nasıl Reset Atılır?

Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonunuz donduğunda, takılı kaldığında, size tepki vermediğinde yani herhangi bir şekilde kullanıma izin vermediğinde ilk olarak reset atma işlemini denemelisiniz. Böylece cihazda donanımsal bir sıkıntı olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Reset atma işlemi akıllı telefonunuza zarar vermeyeceği gibi sadece yeniden başlamasını sağlayacaktır. Ayrıca reset atma işlemi cihazınızdan herhangi bir verinin silinmesine de yol açmaz.

Note 5 bataryası kullanıcı tarafından çıkarılabilen bir model olmadığından donma gibi problemlerde ilk olarak reset işlemi denenmelidir.

Samsung Galaxy Note 5 modeline reset atabilmek için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına en az 7 saniye süreyle basılı tutmalısınız.-note5-dondu-reset-atmaAkıllı telefon yeniden başlayıp marka model bilgisini gösterdiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Note 5 yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa, sorunun donanımsal olduğundan şüphe edilmeli. Örneğin dokunmatik ya da fiziksel tuşlar bozulmuş olabilir. Bu aşamada bir teknik servise başvurmalısınız.

Author: Tayfun Sağır

10 thoughts on “Samsung Galaxy Note 5’e Nasıl Reset Atılır?

  1. Allah razı olsun kardeş ya valla sabahtan beri yüreğim yanıyordu bişey oldu diye bu yöntemle halletim

  2. telefonuma vürüs bulaşmış ekrana siyah bir ekran cıkıyor hiç bir şekilde ekranı göremiyorum ve kapatamıyorumda
    verdiğin yöntemle telefonu kapattım tşk ederim allah rağzı olsun

  3. gerçekten çok ama çok teşekkür ederim. ekran kendiliğinden karardı ve reset tuşunu bulamadım.. şimdi açıdı. çok teşekk ederim

  4. Ben note 7 de denedim donmustu servisi aradim yapicak birsey yok garantiye gondericeksin dedi. Ama bu paylasim sayesinde hemen resetlendi. Yapandan allah razi olsun samsung servisinkn yapamadigini yapti.

  5. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Açık bir şekilde donan ve hiç bir tuşun kapatmadığı samsung note 5 telefonumu sizin açıklamalarınız doğrultusunda kapatıp açabildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir