Samsung’un 13 Ağustos’ta New York’ta tanıttığı yeni akıllı telefonu Galaxy Note 5’in Türkiye fiyatı ve ön sipariş detayları netleşti. Tanıtımdan sonra ürünün Avrupa’ya geç geleceği ya da hiç gelmeyeceği konuşuluyordu. Ancak bir kaç gün için tüm detaylar gün yüzüne çıktı.

Samsung Galaxy Note 5 ülkemizde SM-N920 ürün koduyla satılacak. Bugün itibariyle ön siparişe açılan yeni phablet modeline sahip olmak isteyenler, ön sipariş alımını gerçekleştirdikten sonra 21 Ağustos itibariyle ürünlerini teslim almaya başlayabilecek. Zira ürünlerin sevk tarihi olarak 21 Ağustos belirtiliyor.

Note 5’in ülkemizdeki satış fiyatı ise 2699 lira! Belirlenen fiyat beklentilerin biraz altı gibi gerçekleşti. Yeni phablet Samsung Galaxy serisi fiyat gamında Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy S6 Edge’in hemen altına yerleşmiş oldu. Yani şu an itibariyle Samsung’un en pahalı üçüncü telefonu. Mart ayında tanıtılan Galaxy S6’nın fiyatı da o zaman 2799 liraydı. Ancak daha sonra ön siparişte hediye edilen kablosuz şarj standlarının devre dışı kalmasıyla 2499 olarak düzenlenmişti.

note5-türkiye-fiyatiGalaxy Note 5’de de yine Galaxy S6 serisinde gördüğümüz fiyat değişimlerini görebiliriz. Şöyle ki ürünle birlikte hediye çekleri ve çeşitli aksesuarın verildiği görülüyor. Ürün ülkemizde raflardaki yerini almaya başladığında fiyatı muhtemelen daha net bir zemine oturacaktır. Bu da çok uzun bir zaman almayacak. Note 5 28 Ağustos itibariyle raflardaki yerini alacak.

9 thoughts on “Samsung Galaxy Note 5 Türkiye Fiyatı Kesinleşti!”
  1. Sanmıyoruz, döviz kurunun yüksek olduğu göz önüne alınırsa muhtemelen fiyat bu şekilde 3-4 ay sabit kalacaktır.

    1. Hayır, bir tane de çift hatlı versiyonu çıkacak. Fakat eğimli ekrana sahip bir model gelmeyecek.

     1. şuan tarih 10 şubat 2016 ve note 5 fiyatı yaklaşık olarak 2400 tl yaz tatiline kadar fiyatı ne kadara kadar düşer?

      1. Ben bir ay önce 2275 e teknosadan aldım turuncu kart indirimiyle yaza kadar 2100 civarı olabilir

    1. Zor bir ihtimal. Bu tamamen Galaxy S7 ve S7 Edge üzerinde yapılacak fiyatlandırma politikasıyla alakalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir