Samsung, New York’ta düzenlediği etkinlikle bir süredir merakla beklenen yeni ürünü Galaxy Note 5’i tanıttı. Güney Kore merkezli teknoloji devi sadece Note serisinin en yeni üyesini değil, bu ürüne uyarlabilen fiziksel klavye, Galaxy S6 Edge+, yeni akıllı saati Gear S2 ve Level serisi yeni kablosuz kulaklığını da görücüye çıkardı.

Tanıtım etkinliği yaklaşık 45 dakika sürdü. Bu durum etkinlikte yapılan bilgilendirme gibi beklentilerin altındaydı. Açılış Samsung CEO’su tarafından yapıldı. Galaxy Note ve S6 Edge+ plus tanıtımları birbirine paralel yapılırken, diğer ürünler tanıtımın çeşitli yerlerine serpiştirildi. Bu aşamada hemen şunu belirtelim; S6 Edge+’ın kavisleri yine ön taraftayken, Note 5’de bu kavisler arka bölümde, yani Note 5 ekranında herhangi bir kavis, eğim yok! En son IFA’da resmi tanıtımı yapılacak Gear S2 gösterimiyle ise son buldu.

Düzenlenen toplantının odağında, tanıtımı öne çekilen Note 5 vardı. Ürün tasarım ve özellikler itibariyle teknoloji takipçilerini şaşırtmadı. 5.7 inç, 2K ekrana sahip olacak ürünün tasarımı, yine her zaman olduğu gibi Galaxy S6 serisi üzerinden güncellendi. Artık bataryası kullanıcı tarafından çıkaralamayacak olan ürüne artık hafıza kartı da takılamayacak. Bu gelişmeyi de yine Galaxy S6 serisinden hatırlıyoruz.

Note 5’de kullanıcıya 32/64/128 Gb hafıza seçenekleri sunulacak. Kamerası yine 16 Megapiksel olan phatlette, Exynos 7420 işlemci ve 4 Gb, DDR4 Ram kullanıldığı görüyoruz.

Galaxy Note 5, 21 Ağustos’ta ön siparişe açılacak ve 28 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak. Yüksek döviz kuru göz önüne alındığında ürünün 2700-3500 liralık bir satış etiketine sahip olacağını düşünüyoruz.

s6-edge-plus-ve-note5-tanitildi

 

Samsung Galaxy Note 5 Teknik Özellikleri

Diğer Ürünler
Girişte de belirtiğimiz gibi etkinliğin odağında Note 5 olsa da bir çok ürünün tanıtımı ve duyurusu yapıldı. Galaxy S6 Edge+ tanıtım etkinliğini diğer önemli oyuncularından biriydi. Note serisine alternatif, kalemsiz bir phatlet modeliyle karşı karşıyayız. Model adında olduğu gibi tasarım ve bir çok özelliğini S6 Edge’den alan ürünün en dikkat çekici yanı da onun bir phablet olmasını sağlayan 5.7 inçlik ekranı.

Yakın zamandaki etkinliklerden artık alıştığımız üzere Samsung, aksesuarlara büyük önem veriyor. Bu bağlamda Note 5’e uyarlanabilen bir fiziksel klavye tanıtıldı. Kullanıcı isterse bu klavyeyi ekranın alt tarafına monte ederek alternatif bir kullanım sağlayabiliyor.

Tanıtımı yapılan diğer bir aksesuar ise Samsung Level serisi kulaklıkların yeni üyesi oldu. Artık daha gösterişli bir tasarıma sahip olan kulaklık, kablosuz.

Etkinliğin sonunda Samsung’un IFA’da resmi olarak tanıtımını yapacağı, yuvarlak akıllı saati Gear S’in duyurusu yapıldı.

Samsung Galaxy S6 Edge+ Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir