Samsung N920 Galaxy Note 5 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, yakaladığınız görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemleri doğru uygulamanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye kaydedilmesine ve daha sonra çeşitli amaçlarla kullanılmasını sağlar. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik anlık veri kaydetme açısından kolaylık sağlar.

Galaxy Note 5, Android 5 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi, markanın diğer modelleriyle aynıdır. Ancak Note serisinin bu konuda bazı avantajları var ki bir çok modelin aksine üzerinde dahili gelen S-Pen kalemi ve sensörleri sayesinde 3 farklı yönteme imkan tanır.

Klasik Yöntem
Note 5’de ekran görüntüsü almak için kullanılabilecek ilk yöntem için ekran görüntüsü alma özelliği bulunan diğer Samsung modelleri gibi tuş kombinasyonu yapmalısınız. Görselde aktarmaya çalıştığımız gibi görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrandayken Ana Ekran(Home) ve Açma-Kapama(kilit) tuşlarına basıp, kısa bir süre bekleyin.-note5-ekran-goruntusu-almaHareket Özelliği ile
İkinci yöntem için telefonunuzun hareket özelliği açık olmalıdır. İlgili ayarı telefonun menüsünde ‘Ayarlar’ kısmında bulabilirsiniz.

Hareket özelliği açıksa, yine görselde aktarmaya çalıştığımız gibi elinizi dik olarak telefonun üzerine koymalı ve tamamen açarak, ekranın üzerinde sağdan sola doğru hareket ettirmelisiniz.samsung-galaxy-note-5-touchwiz-screenshotS-Pen Kalem Yöntemi
Uygulanabilecek son yöntem ise S-Pen kalemi kullanmak. Bunun için öncelikle akıllı telefonunuzun kalemini çıkarın ve görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken S-Pen kaleminin üzerinde bulunan tuşa basarak, açılan ‘Temassız Komut’ penceresinde en sağda yer alan ‘Ekran notu’ bölümüne dokunmalısınız.samsung-galaxy-note-5-spen-screenshotYöntemleri doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından işleme dair uyarı da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisindeki ‘Sreenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir