Samsung Galaxy Note 4 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların merakla beklediği Android 5.0 Lolipop güncellemesi bir süre önce çeşitli marka ve modeller için yayınlanmaya başlanmıştı. Samsung da bazı modelleri için güncellemeyi yayınlamış ve sırayla bir çok model için güncellemenin dağıtılacağını duyurmuştu. Bugün yapılan duyuruyla Note 4 de güncellemeye kavuştu. Peki bu güncelleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy Note 4 telefonunuzun için güncelleme yapabilmek için kullanacağınız 2 farklı yol var. Bunlardan en uygununu seçip güncellemenizi yapabilirsiniz. İlk yol bilgisayar üzerinden güncelleme yapmak diğeri ise telefonun menüsü üzerindeki yörüngeyi izlemek.

İlk yol için öncelikle bilgisayarınıza Samsung’un masaüstü yardımcı programı olan Kies 3‘ü kurmalısınız. Bu aşamada dikkat; Kies değil Kies 3! Zira Kies Android 4.3 versiyonun üzerindeki işletim sistemlerini desteklemiyor! Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kies 3 kurduktan sonra telefonunuzu veri kablosuyla bilgisayara bağlayın ve programı açın. Kies 3 otomatik olarak güncellemeleri ara ve size bilgisini vererek, onay ister. Onay verin programın işlemi bitirmesini bekleyin.

samsung-galaxy-note-4-android-lolipop

Diğer yol için ise telefonunuz üzerinden Menü> Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleştirme yörüngesini izleyin ve ‘Şimdi güncelle‘ seçeneğine dokunun. Telefon güncellemeyi ara ve bulduğunda indirmek için sizden onay ister. ‘İndir‘ komutuyla güncelleme paketinin indirilmesini sağlayın ve daha sonra güncellemenin telefona uygulanması için ‘Kur‘ seçeneğine dokunun. İşlem telefon tarafından otomatik yapılır. Bu yolu kullanacaksanız mümkünse kablosuz bir ağa bağlanın. Çünkü güncelleme paketleri aşırı veri tüketimine yol açabilir.

İşlem sırasında telefonunuzdan herhangi bir bilgi silinmez. Ancak oluşabilecek aksiliklere karşı veri yedeği almanızda fayda var. Ayrıca işleme başlamadan önce cihazın şarj düzeyini %50 üzerinde tutmaya dikkat edin.

Anlattığımız yöntemler versiyon yükselmesi(Android 5.1.1) dahil olmak üzere tüm yazılım güncellemeleri için geçerlidir.

Author: Tayfun Sağır

32 thoughts on “Samsung Galaxy Note 4 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 1. Merhabalar telefonuma bugun format attim netteki gibi tuslarla fakat cihazi guncellemesinde cihazinizda ki isletim sistemi yetkisiz bir yolla degistirildi diyor rootsuz telefon sadece format attim bu ne demek oluyor acaba

   1. Hayir ilk sahibi benim ve root atmayi bile bilmiyorum ki garanti disi kalmasin diye oyle biseye cesaret bile etmedim 5 ay oldu telefonu alali cunku

 2. Note 4 cihazimda aldığım günden beri android 5.0.1 var ama ne kies üzerinden ne de telefondan yazılım güncelleme yapamıyorum telefon n910cq

  1. Note 4 bu konuda biraz sıkıntılı maalesef. Bir çok farklı ürün kodu var ve hepsine güncelleme anı anda ulaşmıyor. Hatta bazı versiyonlar güncelleme gelmiyor. Note 4 için şu an son güncel sürüm(ülkemiz için) zaten 5.1.1. Yani pek bir kaybınız yok. Tavsiyemiz Android 6’nın dağıtılmasını beklemeniz. Sonrasında güncelleme size ulaşmazsa bile yazılım yüklemesiyle telefonu güncelleyebilirsiniz.

 3. Merhaba Samsung Note 4 cihazımda kaybolan verilerden kaynaklı olarak root işlemi gerçekleştirilmiştir bu sebeple yazılım güncellemesi otomatik yapılamamaktadır. rootlu cihaz yazılım güncellemesi nasıl yapılabilir ?

  1. Rootlu cihazın yazılımın güncelleyebilmek için direk yükleme yapmalısınız. Yani istediğiniz sürümün yazılım dosyasını bulacaksınız ve cihaza manuel olarak Odin programı yardımıyla yükleyeceksiniz. Benzer bir işlemin örneğini şu linke tıklayarak görebilirsiniz. http://www.ceplik.com/wE8mX

 4. MERHABA GÜNCELLEME YAPTIM ANCAK REHBERE GİREMİYORUM ‘KİŞİ LİSTESİ GÜNCELLENİYOR’ DİYOR VE REHBERE GIRIS OLMUYOR

  1. Aldığınız hata için yapılabilecek bir ayar yok maalesef. Kendiliğinden düzelmezse format atmanız gerekecek.

 5. telefonum yurt dışından geldi. kaydını yaptım herşey orjinal. ama yazılım güncelle diyorum en son sürüm yüklü diyor. kiesten denedim oda aynı şeyi söylüyor. ama ne yazık ki yükleme olmuyor. sürüm 4.4.4 ne yapmam gerekir sizce. saygılar.

  1. Telefonunuzun geldiği ülke veya versiyonu için güncelleme henüz yayınlanmamış olabilir. Ara ara kontrol etmeye devam etmelisiniz. Ancak isterseniz direk yazılım yüklemesi yaparak, Android 5 sürümüne geçebilirsiniz. Biz bu konuda henüz deneme yapmadığımız için bilgi paylaşımı yapamıyoruz maalesef.

    1. Note 4’de bu konuda deneme yapmadığımız için bu konuda bilgi paylaşımı yapamıyoruz.

 6. samsung note 4 kullanıyorum yurt dışından (gürcistan) aldım herşeyi resmi ve orjinal ama güncelleme yapamıyorum. cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yoll değiştirildi. uyarısı veriyor ne yapmam lazım. kies 3 ile yapmaya çalıştım üretici yazılım kısmında veri gözükmüyor.

    1. menüde supersu vb. root uygulaması varsa uygulamayı açıp unroot yapmayı deneyebilirsiniz.

     1. note 4 kullanıcısıyım 4 ay önce aldım en son 21/10/2015 te yazılım güncellemesini yaptım telefon ile. whatsaapta msj yazarken uzun süre kullandığımda telefon msj yazma esnasında kendi kendine kapanıp açılıyor ne yapabilirim? neden böyle oluyor sizce? teşekkür ederim.

       1. Merhaba note 4 cihazı americadan aldım modeli SM-N910C telefon ingilizce türçe yapmalımıyım? 5.1.1 var bunu yükseltemiyorum daha doğrusu yazılım güncelleme telefon menüsünden nereden yapılıyor bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

         1. teşekkür ederim dün bir proğramla 6.0.1 yaptım telefonumu. türkçe nasıl yaparım peki bilgin varsa paylaşırsan sevinirim

          1. Yüklediğiniz yazılımda Türkçe dil desteği yok mu?

          2. yok sizin gönderdiğiniz likteki yazılımda varsa onu yüklerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.