Samsung Galaxy Note 4 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Kullanıcıların merakla beklediği Android 5.0 Lolipop güncellemesi bir süre önce çeşitli marka ve modeller için yayınlanmaya başlanmıştı. Samsung da bazı modelleri için güncellemeyi yayınlamış ve sırayla bir çok model için güncellemenin dağıtılacağını duyurmuştu. Bugün yapılan duyuruyla Note 4 de güncellemeye kavuştu. Peki bu güncelleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy Note 4 telefonunuzun için güncelleme yapabilmek için kullanacağınız 2 farklı yol var. Bunlardan en uygununu seçip güncellemenizi yapabilirsiniz. İlk yol bilgisayar üzerinden güncelleme yapmak diğeri ise telefonun menüsü üzerindeki yörüngeyi izlemek.

İlk yol için öncelikle bilgisayarınıza Samsung’un masaüstü yardımcı programı olan Kies 3‘ü kurmalısınız. Bu aşamada dikkat; Kies değil Kies 3! Zira Kies Android 4.3 versiyonun üzerindeki işletim sistemlerini desteklemiyor! Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kies 3 kurduktan sonra telefonunuzu veri kablosuyla bilgisayara bağlayın ve programı açın. Kies 3 otomatik olarak güncellemeleri ara ve size bilgisini vererek, onay ister. Onay verin programın işlemi bitirmesini bekleyin.

samsung-galaxy-note-4-android-lolipop

Diğer yol için ise telefonunuz üzerinden Menü> Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleştirme yörüngesini izleyin ve ‘Şimdi güncelle‘ seçeneğine dokunun. Telefon güncellemeyi ara ve bulduğunda indirmek için sizden onay ister. ‘İndir‘ komutuyla güncelleme paketinin indirilmesini sağlayın ve daha sonra güncellemenin telefona uygulanması için ‘Kur‘ seçeneğine dokunun. İşlem telefon tarafından otomatik yapılır. Bu yolu kullanacaksanız mümkünse kablosuz bir ağa bağlanın. Çünkü güncelleme paketleri aşırı veri tüketimine yol açabilir.

İşlem sırasında telefonunuzdan herhangi bir bilgi silinmez. Ancak oluşabilecek aksiliklere karşı veri yedeği almanızda fayda var. Ayrıca işleme başlamadan önce cihazın şarj düzeyini %50 üzerinde tutmaya dikkat edin.

Anlattığımız yöntemler versiyon yükselmesi(Android 5.1.1) dahil olmak üzere tüm yazılım güncellemeleri için geçerlidir.

32 Yorum

 1. Meltem dedi ki:

  Merhabalar telefonuma bugun format attim netteki gibi tuslarla fakat cihazi guncellemesinde cihazinizda ki isletim sistemi yetkisiz bir yolla degistirildi diyor rootsuz telefon sadece format attim bu ne demek oluyor acaba

 2. Muzaffer kaplan dedi ki:

  Benim telefonun modeli n910c 6.0 gelmedi hala

 3. Onur dedi ki:

  Note 4 cihazimda aldığım günden beri android 5.0.1 var ama ne kies üzerinden ne de telefondan yazılım güncelleme yapamıyorum telefon n910cq

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Note 4 bu konuda biraz sıkıntılı maalesef. Bir çok farklı ürün kodu var ve hepsine güncelleme anı anda ulaşmıyor. Hatta bazı versiyonlar güncelleme gelmiyor. Note 4 için şu an son güncel sürüm(ülkemiz için) zaten 5.1.1. Yani pek bir kaybınız yok. Tavsiyemiz Android 6’nın dağıtılmasını beklemeniz. Sonrasında güncelleme size ulaşmazsa bile yazılım yüklemesiyle telefonu güncelleyebilirsiniz.

 4. Aylin Nilya dedi ki:

  Merhaba Samsung Note 4 cihazımda kaybolan verilerden kaynaklı olarak root işlemi gerçekleştirilmiştir bu sebeple yazılım güncellemesi otomatik yapılamamaktadır. rootlu cihaz yazılım güncellemesi nasıl yapılabilir ?

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Rootlu cihazın yazılımın güncelleyebilmek için direk yükleme yapmalısınız. Yani istediğiniz sürümün yazılım dosyasını bulacaksınız ve cihaza manuel olarak Odin programı yardımıyla yükleyeceksiniz. Benzer bir işlemin örneğini şu linke tıklayarak görebilirsiniz. http://www.ceplik.com/wE8mX

 5. erol dedi ki:

  Telefonumun eski yazilimini istiyorum yeni yazilim telefonumu bozoyor

 6. muratcan dedi ki:

  MERHABA GÜNCELLEME YAPTIM ANCAK REHBERE GİREMİYORUM ‘KİŞİ LİSTESİ GÜNCELLENİYOR’ DİYOR VE REHBERE GIRIS OLMUYOR

 7. SELAHATTİN dedi ki:

  telefonum yurt dışından geldi. kaydını yaptım herşey orjinal. ama yazılım güncelle diyorum en son sürüm yüklü diyor. kiesten denedim oda aynı şeyi söylüyor. ama ne yazık ki yükleme olmuyor. sürüm 4.4.4 ne yapmam gerekir sizce. saygılar.

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Telefonunuzun geldiği ülke veya versiyonu için güncelleme henüz yayınlanmamış olabilir. Ara ara kontrol etmeye devam etmelisiniz. Ancak isterseniz direk yazılım yüklemesi yaparak, Android 5 sürümüne geçebilirsiniz. Biz bu konuda henüz deneme yapmadığımız için bilgi paylaşımı yapamıyoruz maalesef.

 8. yusuf dedi ki:

  telefonu fabrika ayarlarına bile dödüremiyorum hata veryor güncellemede olmadı

 9. malik dedi ki:

  samsung note 4 kullanıyorum yurt dışından (gürcistan) aldım herşeyi resmi ve orjinal ama güncelleme yapamıyorum. cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yoll değiştirildi. uyarısı veriyor ne yapmam lazım. kies 3 ile yapmaya çalıştım üretici yazılım kısmında veri gözükmüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir