Samsung N910CQ Galaxy Note 4 akıllı telefonunuzdan, erişimi engellenmiş sitelere girmek ya da internet hızınızı arttırmak istediğinizde DNS değişikliği yapmanız gerekir.

Galaxy Note 4’te DNS değişikliği için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki telefonunuza hattınız üzerinden gelen internet için cihazda DNS değişikliği sağlarken, diğeri kablosuz ağ üzerinden aldığınız internet için cihazda DNS değişikliği yapar.

İlk yol için Play Store girin ve arama bölümünde VPN şeklinde arama yapın. Karşınıza çıkan uygulamalardan birini indirirek kurun. Hotspot Shield VPN bunlara bir örnek.

Diğer yol için ise öncelikle kablosuz bir ağa bağlı olmanız gerekir. Bunun için Menü> Ayarlar> Bağlantılar> Wi-Fi yörüngesiniz izlemelisiniz.

Daha sonra bağlandığınız ağ adı üzerine basılı tutarak, ‘Ağ yapısını değiştirin‘ seçeneği üzerine dokunan. Karşınıza yeni seçenekler açılacak.

‘Gelişmiş seçenekleri göster’ seçeneği yanındaki kutucuğa bir tik atın. Menü daha da uzayacaktır.

Burada aşağıya doğru inildiğinde DHCP olan IP Ayarları bölümünü görürsünüz. Bu kısmı ‘Statik’ olarak değiştirmelisiniz.

IP ayarları bölümü Statik olduğunda, yine aşağı inilince DNS 1 ve DNS bölümlerini göreceksiniz. Bu bölümlere yeni DNS ayarlarını girin ve ‘Kaydet’ yaparak çıkın.

NOT: Anlattığımız yöntem Galaxy Note 4’ün N910C, N910CQ gibi tüm ürün kodları için geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir