Samsung Galaxy Note 3 Kutusundaki İğneler Nedir, Ne İşe Yarar?

Samsung N9000Q Galaxy Note 3 kutusunda bir çok standart aksesuarın yanında küçük bir ambalaj içinde iğneler ve bir kıskaç çıkıyor. Bu makalemizde bu aparatların ne olduğuna ve ne işe yaradığına kısaca değineceğiz.

Gördüğümüz kadarıyla bir çok kişi bu aparatların en olduğu konusuna takılmış ki internette de bu konuda yeterli bilgi mevcut değil. Hatta bir çok sitenin yayınladığı kutu açılışı videolarında da bu aparatlar ya saklanmış ya da ne olabileceği konusunda fikir yürütülememiş.

Samsung N9000Q Galaxy Note 3 phablet sınıfında bir akıllı cihaz ki en büyük esprisi ‘S-Pen’ adı verilen akıllı bir kaleme sahip olması. Oldukça dayanıklı olan bu kalem kaybedilmediği sürece kullanıcıya büyük sıkıntılar yaşatmıyor. Ancak uzun ve yoğun kullanımlar sonrası kalemin ucu eriyor ve değiştirilmesi gerekiyor. Bir önceki seri olan Note 2’de kalem ucunuz eridiğinden ya yetkili servisten yeni bir uç ya da uçlara ulaşamazsanız yeni bir kalem talep etmeniz gerekiyordu. Note 2 çıktığından beri piyasada kalemini ya da kalemin uçlarını bulmak oldukça güç! Samsung bu eksikliği(belkide kendi eksikliği) görmüş olacak ki yeni serinin kutusuna gerekli aparatları dahil etmiş.

note 3 kutusundaki iğneler

Kutu içeriğinde yer alan bu aparatlar, Note 3 S-Pen kaleminin yedek uçları. Kıskaç ile eskiyen ucu yerinden çıkarıp, yenisiyle değiştirebiliyorsunuz.galaxy-note-3-kalemi-spen-igneleriYine de kalem ve ucuna iyi bakmakta yarar var! Zira kutuya bu aparatlar yerleştirilmiş olsa da piyasaya hızlıca yayılacakmış gibi durmuyor. Note  kullanan tanıdıklardan kalem ucu istemek zorunda kalmamak adına kalem ve yedek uçlarında iyi korunmasını tavsiye ediyoruz.

Author: Tayfun Sağır

6 thoughts on “Samsung Galaxy Note 3 Kutusundaki İğneler Nedir, Ne İşe Yarar?

  1. Elinize sağlık çok başarılı bir açıklama yaptınız hiç bir videoda bunu gostermiyorlar dı bir türlü ne olduğunu anlamamıstık çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.