Samsung Galaxy Note 10.1 P602 Tabletini formatlamanın yanı sıfırlamanın iki yöntemi mevcuttur. Biri menüye ulaşabildiğiniz durumlarda ayarlardan sıfırlama seçeneğidiri. İkincisi menüye giremediğiniz durumlarda tuş kombinasyonu ile uygulanabilen format yöntemidir.

İlk yöntem dediğimiz gibi cihazın çalışmasını engelleyen bir durum yoksa hafıza sorunlarından veya uygulama ahatalarından dolayı format atma ihtiyacı duyduğunuz durumlarda ayarlardan Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden tableti formatlayabilirsiniz. Formatlama işlemi cihazınızdaki tümkişisel bilgilerinizi silecektir.

İkinci yöntem yani tuş kombinasyonu ile format yöntemi ise daha çok model, desen kilidi unutulduğunda veya bloke edildiğinde kullanılan bir yöntemdir. Menüye girmenize gerek yoktur.  Bu format yöntemini uygulamak için tabletinizi kapalı konumuna getirin.

Tablet kapalıyken ses açma ve güç tuşuna beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakıp ses açmaya basmaya devam edin. Biraz sonra tablet Recovery Mode’ta açılacaktır. Tuşu bırakabilirsiniz.

Not: Tableti Home tuşu aşağıya gelecek şekilde tuttuğunuzda ses açma tuşu sağda kalan tuştur.

Samsung Galaxy Note 10.1 P602 format atma

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır.Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden Yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem tabletinizi formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneğindeyken güç tuşuna basıp tabletı yeniden başlatabilirsiniz. Tabletiniz formatlanmış şekilde açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir