Samsung Galaxy Note 10.1 P602 Tablet DNS Değiştirme

Samsung Galaxy Note 10.1 P602 tabletinizde kablosuz ağla herhangi bir engele takılmadan intertte sörf yapabilmeniz için mutlaka DNS değiştrimelisiniz. DNS değişikliği ile bir sanal ağ oluşturulup konum bilgisinde değişiklik yapılmaktadır.

DNS değişikliği kablosuz ağşar için geçerlidir. Eğer mobil internet kullanıyorsanız Googlye Play Store‘dan Zenmate veya Hotspot Shield gibi uygulamalar indirip dns değişikliği yapabilirisniz.

DNS değişikliğinin tabletinize herhangi bir zararı yoktur. İstediğiniz zaman DNS ayarını tekrar sıfırlayabilirsiniz.

DNS değişikliği yapmak için öncelikle kablosuz ağınıza bağlanın. Ayarlardan Kablosuz ve Ağlar sekmesini açıp bağlandığınız ağı görün. Bağlandığınız ağın üzerine dokunup basılı tutun. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır.

Ağı unut
Ağ yapılandırmasını değiştir

Ağ yapılandırmasını değiştir seçeneğine dokunup seçenekler penceresinin açılmasını sağlıyoruz. Açılan pencerede ilk olarak Gelişmiş seçenekleri göster seçeneklerini işaretleyin. Aşağıya doğru diğer seçenekler aktifleşecektir. IP ayarlarıStatik olarak değiştirin.

Aşağıya doğru inin DNS1 ve DNS2 kutucuklarını göreceksiniz. bu kutucuklara DNS adreslerinizi yazın. Elinizde DNS yoksa aşağıdakileri kullanabilirsiniz.

8.8.8.8
8.8.4.4

DNS adreslerini yazdıktan sonra yaptığımız değişiklikleri Kaydet butonu ile kaydediyoruz. Kayıt işlemini yaptıktan sonra wi-fiyi kapatıp açıyoruz. Kapatıp açmazsanız değişiklikleri görmeyecektir. Ayrıca tarayıcınızın önbelleğini de islmenizi tavsiye ederiz. Artık istediğiniz sitelere girebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.