Samsung Galaxy Note N8000 tabletinizin model – desen şifresini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz tableti formatlayarak fabrika ayarlarına çevirip kilidi kırabilirsiniz. Desen kilidini bloke ettiğinizde tablet sizden gmail hesabınızı ister. Gmail hesabınızı doğru bilseniz bile tablet binternete bağlı değilse kabul etmez.

Formatlama işlemi tabletinizdeki tüm bilgilerinizi, verilerinizi ve sonradan kurduğunuz tüm uygualamaları silecektir. Desen kilidinden formatlamıyorsanız lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın. Tableti şarj edip batarya seviesini en az %25 olacak şekilde ayarlayın.

Menüye ulaşabiliyorsanız Ayarlara girip Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden tabletinisi formatlayabilirsiniz.

Menüye ulaşamıyorsanız yani desen kilidinden dolayı format atmak zorundaysanız;

Tabletinizi kapatın.

Tablet kapalıyken ses açma + güç(açma-kapama) tuşlarına basın.

Ekranda samsung yazısını görünce güç tuşunu bırakıp ses açmaya basmaya devam edin. Biraz sonra tablet recovery mode’ta açılacaktır. Şimdi ses tuşunu da bırakabilirsiniz.

Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

Gelen ekranda yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem tabletinizi formatlayacaktır. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile tabletinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir