Samsung Galaxy Mini 2 S6500 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy Mini 2 S6500 cep telefonunuzun ekranındaki görüntüyü almak yani fotoğrafını çekip kaydetmek istiyorsanız, bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani screen shot işlemi, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek galeriye aktarılması demektir ki akıllı telefonların hemen hepsine bunu yapabilmeniz mümkün. Android 2.3.6 Gingerbread işletim sistemi kullanan Galaxy Mini 2’de de bu işlem mümkün ve çok basit.

Doğru tuş kombinasyonu yaptığınız taktirde ekran anormal bir hareketlenme görür ve deklanşör sesi duyarsınız. Görüntünün başarıyla kaydedildiğine dair bir uyarı da ekranda belirir. Kaydettiğiniz görüntüleri daha sonra galeride yer alan ‘ScreenCapture‘ bölümünde bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy Mini 2 S6500 telefonunuzun ekranındaki görüntüyü alabilmek için bulunduğunuz ekranda ana ekran(home) tuşuna basılı tutun ve hemen ardından açma-kapa(kilit) tuşuna basın. Yukarıda anlatmaya çalıştığımız belirtileri gördüğünüzde işlem tamam demektir.

Samsung Galaxy Mini 2 S6500 Ekran Görüntüsü Alma

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung Galaxy Mini 2 S6500 Ekran Görüntüsü Alma

    1. Bu model için mümkün olmayacaktır ama yine Play Store’da ‘screen recorder’ şeklinde aratma yapıp, karşına çıkan uygulamaları indirerek deneyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir