Samsung Galaxy J5 ve Galaxy J7 Tanıtıldı!

Dünya akıllı telefon piyasasının lider markalarından Güney Koreli Samsung yeni akıllı telefonlarını tanıttı; Galaxy J5 ve Galaxy J7!

Özellikle orta segmentteki genç tüketiciyi hedef alan yeni akıllı telefonlar, ön bölümlerinde bulunan Led Flaşla dikkat çekiyor. Daha önce Lenovo S90 gibi bazı modellerden hatırladığımız, düşük ışıklı ortamlarda selfie çekimine yardımcı olması amaçlanan bu flaşlar ile kullanıcılar daha rahat özçekimler yapabilecek.

Samsung’un yeni akıllı telefonları son dönem Galaxy serisinin tasarım hatlarını taşıyor. Bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan ve çift hat desteği sunan yeni ürünler, A ile E serilerini anımsatıyor.

Orta seviye özelliklerle gelen akıllı telefonlarda 16 Gb dahili hafıza ve 1.5 Gb Ram bulunuyor. Bir çok özelliği benzeşen modellerden Galaxy J5 5 inçlik bir ekrana sahipken, Galaxy J7 5.5 inçlik bir ekranla geliyor. Aynı durumu Galaxy E5 ve E7 modellerinden hatırlıyoruz.

samsung-galaxy-j5-vej7-tanitildiSamsung’un bir süredir kullandığı kendi chipsetleri yerine J serisinde Qualcomm’un Snapdragon serisi işlemci chipsetlerine yer vermiş. J5 dört çekirdekli, J7 ise altı çekirdekli işlemcilerle gelecek.

Özellikle ön kamerayı destekleyen led flaşla dikkat çeken J serisinin Temmuz ayı itibariyle piyasaya çıkması bekleniyor. Ülkemizde Galaxy J5 için belirlenecek fiyat etiketinin 900-1000, Galaxy J7 için ise 1200-1300 lira gibi olması bekleniyor.

Samsung’un yeni J serisi üyelerinin kesinleşen teknik özelliklerini aşağıdaki bağlantıları kullanarak inceleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy J5

Samsung Galaxy J7

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir